نمایش جزییات خبر
۲۷ آذر ۱۳۸۹ ۱۰:۵۰

پنجمین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان قیرو کارزین

پنجمین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان قیرو کارزین با موضوع بررسی وضعیت اقامه نماز جماعت تشکیل شد

پنجمین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان قیرو کارزین با موضوع بررسی وضعیت اقامه نماز جماعت تشکیل شد  

در ابتدای این جلسه نوروزی دبیرشورا به بررسی مصوبات پیشین پرداخت و پیرامون دستور جلسه توضیحات و پیشنهاداتی را ارائه نمود در ادامه اعضای شورا به ارائه راهکارهای مناسب جهت کیفیت بخشی به این فریضه الهی پرداختند.
اکبری امام جمعه شهرستان نیز  از این فریضه الهی به عنوان مهمترین عامل در بهسازی فرهنگ جامعه ورمز وحدت مسلمین یاد نمودند.
وی با استفاده از آیات و روایات اسلامی به بیان تکلیف آحاد جامعه به ویژه مسئولین در قبال نماز اشاره کرد و گفت :همه باید کمک کنند تا فرهنگ نماز و توجه به مساجد در جامعه ما کانون توجه باشد .
 سپس جمشیدی معاون  فرماندار قیر  کارزین با بیان اینکه بحث آموزش نماز و احکام مربوط به آن باید از سوی مبلغین دینی در مساجد مورد توجه بیشتر قرار گیرد از ادارات نهادها و ارگانهای دولتی خواست وقت اقامه نماز در ادارات را رعایت نمایند . در پایان مصوبات ذیل به تصویب رسید:
1- بازدید اداره فرهنگ و ارشاد و تبلیغات اسلامی در خصوص وضعیت اقامه نماز در ادارات 2- تهیه بروشور با موضوع اهمیت نماز با حمایت مالی فرمانداری (اقدام کننده : فرهنگ و ارشاد اسلامی – اداره تبلیغات اسلامی 3- اداره محترم اوقاف و تبلیغات اسلامی نسبت به ساماندهی هیات امنا و فعال نمودن مساجد در خصوص نماز جماعت اقدام نمایند .4 - ناحیه مقاومت بسیج زمینه حضور بیشتر اعضای پایگاههای مقاومت در مراسم نماز جمعه را فراهم آورد.

فارس
اشتراک در
کلیدواژه ها: پنجمین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان قیرو کارزین
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید