نمایش جزییات خبر
۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۱۱:۳۱

جمع خوانی قرآن در خوی با حضور قاریان برجسته

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی خوی گفت: طرح جمع خوانی قرآن کریم از اول ماه مبارک رمضان در مصلی امام خمینی(ره) شهرستان با حضور مردم و قاریان برجسته در حال برگزاری است.
جمع خوانی قرآن در خوی با حضور قاریان برجسته

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره  کل فرهنگ وارشاد اسلامی آذربایجان غربی، پیمان تابانفر افزود: در این آیین مذهبی آیات با محوریت نماز، ایثار و شهادت، امر به معروف و نهی منکر و همچنین انفاق جمع خوانی می شود.
وی با اشاره به مشارکت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی خوی در اجرا و سیاستگذاری این آیین، اضافه کرد: همه ساله به صورت روزانه و به مناسبت ماه مبارک رمضان جمع خوانی قرآن کریم در مصلی امام خمینی (ره) و برخی دیگر از مساجد این شهرستان برگزار می شود.
وی اظهار داشت: امسال جمع کثیری از قاریان برجسته استانی و ملی، حافظان و علاقه مندان به قرآن مجید از ساعت 18 تا 19 در این مکان حضور می یابند تا در مسیر ترویج فرهنگ قرآنی و انس بیشتر با کلام وحی گام بردارند.
وی اظهار داشت: مردم ولایت مدار و مومن این شهرستان در طول ماه مبارک رمضان با شکوه خاصی در آیین های معنوی جمع خوانی قرآن کریم شرکت می کنند.
دراسلام تاکید ویژه ای بر قرائت قرآن در ماه رمضان وجود دارد و برگزاری آیین های جمع خوانی قرآن در شهرستان ها و مساجد بر پایه این توصیه ها انجام می پذیرد.

اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید