نمایش جزییات خبر
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۲۱:۵۳

دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور: نمایشگاه قرآن انسجام و همگرایی بین ملت های مسلمان را فراهم می کند

دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور با بیان اینکه نمایشگاه قرآن فرصت انسجام و همگرایی بین ملت مسلمان را فراهم می کند، گفت: نمایشگاه قرآن، فرصتی است برای همه افرادی که در این زمینه فعال هستند تا محصولات خود را عرضه کنند.
دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور:  نمایشگاه قرآن انسجام و همگرایی بین ملت های مسلمان را فراهم می کند

به گزارش ستاد خبری بیست و هفتمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم،سیدمحمدرضا موالی زاده ادامه داد: هرچه میزان بازدیدها و مراجعه کنندگان نمایشگاه قرآن از لحاظ کمی و کیفی افزایش یابد و نمایشگاه قرآن جنبه های تخصصی تری پیدا کند، آن هنگام است که نمایشگاه قرآن حلقه وصلی را ایجاد می کند.

وی ادامه داد: نمایشگاه قرآن نشان دهنده زمینه های مختلف کار در عرصه قرآن است، از کتابت قرآن، ترجمه و تفسیر کلام وحی تا ارائه محصولات هنری مرتبط با قرآن و برگزار کنندگان نمایشگاه توانسته اند گام بلندی در این زمینه بردارند.

دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور با اشاره به اینکه برپایی نمایشگاه قرآن، زمینه ای را برای انسجام و همگرایی بین ملت های مسلمان ایجاد می کند، اضافه کرد: قرآن نور و حرکت است و تمام قرآن خیر است و اگر به درستی مورد توجه قرار گیرد، کتاب زندگی است و ماه مبارک رمضان فرصت مناسبی است که محصولات قرآن را ارائه کنیم. همچنین مردم نیز فرصت دارند تا پس از افطار و یا پیش از آن، از غرفه ها بازدید کنند و محصولات مختلف را مشاهده کنند. هرساله با حضور در نمایشگاه قرآن متوجه می شویم که محصولات متنوع با عمق بیشتری ارائه می شود.

وی درباره شعار این دوره از نمایشگاه با عنوان «قرآن معنای زندگی»، گفت: این شعار خوبی است. فلسفه حیات انسان همان چیزی است که قرآن به خاطر آن نازل شده است. قرآن نامه سرگشاده دادار هستی به انسان ها است و قرآن برنامه زندگی انسان است، به ویژه انسان سرگشته امروز که با انواع و اقسام اخبار و تحلیل ها و ایسم ها و مکتب ها و مدل های مختلف رفتاری مواجه است و حیران و سرگشته است، هنگامی که به قرآن مراجعه می کند، قرآن به او نشان معنوی می دهد و معنای واقعی زندگی را به انسان تفهیم می کند.

موالی زاده ادامه داد: رابطه مستقیمی میان اینکه یک جامعه با قرآن همراه باشد و سعادت و بهروزی آن جامعه وجود دارد، لذا به عنوان یک رسالت باید آن را ترویج کنیم تا در میان اقشار مختلف مردم و زنان و مردان و رده های مختلف سنی و در دانشگاه و جامعه و مدرسه به عنوان برنامه زندگی درآید.

بیست و هفتمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم با شعار«قرآن معنای زندگی» همزمان با ماه مبارک رمضان از ۲۱ اردیبهشت ماه تا ۴ خرداد ماه در مصلای حضرت امام خمینی( ره) در حال برپایی است.

اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید