نمایش جزییات خبر
۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۱۶:۱۵

صالحی در حاشیه بازدید از فروشگاه بوکتاب بندرعباس در گفت و گو با ایسنا: نتیجه اتکا بر سرمایه بخش خصوصی، پایداری بیشتر است

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: رشد در حوزه نشر کتاب هم در حوزه کتاب‌های کودک و نوجوان و هم بزرگ‌سال ازنظر کمی و کیفی بسیار قابل‌توجه بوده است اما دسترسی‌ها به این محصولات فرهنگی کافی نیست.
صالحی در حاشیه بازدید از فروشگاه بوکتاب بندرعباس در گفت و گو با ایسنا: نتیجه اتکا بر سرمایه بخش خصوصی، پایداری بیشتر است

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سید عباس صالحی در حاشیه بازدید از فروشگاه کتاب و محصولات فرهنگی بوکتاب بندرعباس در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه خلیج‌فارس، گفت: یکی از دغدغه‌های اصلی حوزه فرهنگ و هنر این است که بتوانیم محصولات فرهنگی و هنری را به دست مخاطب برسانیم تا ذائقه سازی و افزایش تقاضا صورت گیرد.

وی افزود: خوشبختانه تولیدات فرهنگی هنری در کشور در 40 سال بعد از انقلاب رشد کمی و کیفی قابل‌توجهی در همه عرصه‌ها و حوزه‌ها پیدا کرده است.

صالحی تصریح کرد: هرچه از مرکز به‌طرف پیرامون کشور حرکت می‌کنیم این مشکل خود را بیشتر نشان می‌دهد، علی‌رغم اینکه انگیزه‌ها و نیازهای قابل‌توجهی وجود دارد اما شبکه اتصالی و ارتباطی محصولات فرهنگی به مخاطب ضعیف است.

وی عنوان کرد: از گذشته افراد مختلفی برای حل این مشکل قدم برداشته‌اند و این کار هر مقدار بر سرمایه بخش خصوصی متکی باشد بیشتر می‌توان به پایداری آن امیدوار بود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اضافه کرد: امروز شاهد این اتفاق در هرمزگان هستیم و بسیار خوشحالم، البته در جریان خبر افتتاح این فروشگاه بودم اما امروز در بازدیدی که داشتم متوجه شدم در سه ماهی که از افتتاح این مکان گذشته تبدیل به یک باشگاه و پاتوق فرهنگی هنری بسیار خوب شده و چشم‌انداز آن‌هم در آینده توسعه بیشتر است.

صالحی بیان کرد: حدود 30 هزار کتاب علاوه بر محصولات فرهنگی و هنری متنوعی که در اینجا وجود دارد، آرایش و فضای جذاب هنری که در این فروشگاه دیده شده، امکان کارهای مکملی مثل کارگاه‌ها، کلاس‌ها و ... این مکان را به یک پاتوق و باشگاه بزرگ فرهنگی و هنری تبدیل کرده است.

وی ابراز کرد: سفرهای متعددی به استان هرمزگان داشته‌ام، به کتاب‌فروشی‌ها سر می‌زدم و شرایط دسترسی را علی‌رغم انگیزه‌های بالا و فضای خوبی که ازلحاظ فرهنگی در استان وجود داشت، بسیار ضعیف ارزیابی کرده بودم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: اگر اتفاقی که اکنون در هرمزگان افتاده به استان‌ها و شهرهای دیگر نیز توسعه پیدا کند می‌تواند این چشم‌انداز را پدید آورد که رابطه بین تولیدکننده، مؤلف و ناشر با مخاطب را تقویت کند و این رابطه یک رابطه مستحکم باشد.

صالحی اظهار کرد: خوشبختانه بررسی‌ها و نگاه‌هایی که صاحبان این فروشگاه مبتنی بر تجارب پیشین و مطالعات قبلی داشتند این امیدواری را ایجاد می‌کند که این اولین کار استانی به‌سرعت در استان‌های دیگر نیز اتفاق بیفتد و به سمتی برویم که مخاطب آن‌هم حوزه کودک و نوجوان و هم بزرگ‌سال با دسترسی روان‌تری بتوانند نیازهای فرهنگی هنری خود را برآورده کنند.

 

اشتراک در
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید