نمایش جزییات خبر
۲۵ فروردین ۱۳۹۸ ۰۶:۵۵

شناخت حوزه فرهنگی و تعهد نسبت به انجام فعالیت ها از ملزومات این حوزه است

دولت آبادی فعالیت در حوزه فرهنگی را نیازمند دو ویژگی مهم دانست و یادآور شد: شناخت حوزه فرهنگی و تعهد نسبت به انجام فعالیت های مهم و تاثیرگذار از ملزومات این حوزه است.
شناخت حوزه فرهنگی و تعهد نسبت به انجام فعالیت ها از ملزومات این حوزه است

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد، علیرضا دولت آبادی امروز در نشست با همکاران ضمن تبریک سال جدید و اعیاد شعبانیه، اظهار داشت: هدف از کارها و فعالیت های فرهنگی رسیدن به اقتدار فرهنگی است.

رئیس ستاد کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان کهگیلویه و بویراحمد در توضیح این مطلب، گفت: اقتدار فرهنگی مرحله ای است که فرهنگ به نقطه ای از بلوغ می رسد و هیچ فرهنگی نمی تواند برآن تاثیرگذار باشد.

وی از فرهنگ به عنوان یکی از مولفه های قدرت یاد کرد و ادامه داد: فعالیت در همه زمینه های سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و ... نیازمند پیوست فرهنگی در آن زمینه خاص است.

دولت آبادی فعالیت در حوزه فرهنگی را نیازمند دو ویژگی مهم دانست و یادآور شد: شناخت حوزه فرهنگی و تعهد نسبت به انجام فعالیت های مهم و تاثیرگذار از ملزومات این حوزه است.

این فعال فرهنگی کهگیلویه و بویراحمد خواستار جدی گرفتن فعالیت ها در این مجموعه شد و عنوان کرد: با توجه به وجود بیش از 600 کانون فرهنگی مجوزدار استان، باید فعالیت فرهنگی در این حوزه مدنظر قرار گیرد.

دولت آبادی خاطرنشان کرد: هرچند با کمبود بودجه مواجه هستیم ولی با توجه به وضعیت موجود، باید نسبت به گذشته تلاش و جدیت بیشتری در انجام فعالیت های محوله در راستای انجام وظایف داشته باشیم.

رئیس ستاد کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان کهگیلویه و بویراحمد اضافه کرد: در حوزه کانون ها در سال جدید باید نگاه ستادی و کانونی داشته باشیم.

وی در توضیح این مطلب، یادآور شد: باید علاوه بر وظایف ابلاغی ستاد و اجرای آنها، همکاری و ارتباط با کانون ها را حفظ کنیم.

دولت آبادی ضمن تاکید بر آماده سازی گزارش جامع و کامل فعالیت های صورت گرفته در سال گذشته و رائه آن به ستاد عالی مساجد، اظهار داشت: کارشناسان هر حوزه باید بر حوزه کاری خود تسلط کافی داشته باشند.

این مسئول فرهنگی با بیان اینکه فعالیت های کارکنان در سال جاری ارزیابی خواهد شد، ادامه داد: با توجه به برگزاری مرحله کشوری جشنواره قرآنی «مدهامتان» باید هماهنگی لازم جهت اعزام برگزیدگان استانی به مشهد مقدس فراهم شود.

وی از برگزاری جشنواره فیلم کوتاه روستا و عشایر به میزبانی خراسان شمالی سخن به میان اورد و عنوان کرد: با توجه به اینکه 70 درصد کانون های استایی روستایی و عشایری هستند، می توانند در این حوزه فعالیت داشته باشند.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید