نمایش جزییات خبر
۱۸ فروردین ۱۳۹۸ ۰۹:۳۱

«عدنان کریم» در مهاباد کنسرت موسیقی اجرا می کند

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مهاباد گفت: «عدنان کریم» هنرمند کُرد عراقی در تالار وحدت شهرداری مهاباد کنسرت موسیقی برگزار می کند.
«عدنان کریم» در مهاباد کنسرت موسیقی اجرا می کند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی آذربایجان غربی، قادر مرادی اظهار داشت: مجوز برگزاری این کنسرت موسیقی از سوی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مهاباد صادر شده است و این هنرمند 21 و 22 فروردین در تالار وحدت شهرداری این شهرستان اجرا خواهد داشت.
وی اضافه کرد: عدنان کریم در این کنسرت با اجرای ارکستر فیلارمونیک موکریان به رهبری «کاوه فقیه زاده» به اجرای برنامه های موسیقی خود می پردازد.
مرادی گفت: این برای نخستین بار است که این هنرمند کرد در مهاباد به اجرای کنسرت اقدام می کند.
«عدنان کریم» خواننده برجسته کُرد اهل سلیمانیه عراق است که در سال 1963 در کرکوک به دنیا آمد؛ این هنرمند 52 ساله که دانش آموخته رشته موسیقی است از خوانندگان محبوب در بین مردم مناطق کردنشین ایران و به ویژه منطقه کردستان عراق به شمار می رود.
«کریم»، سابقه همکاری با گروه موسیقی «کامکارها» را نیز دارد و آلبوم های «خاتون» و «وفایی» را با آنان منتشر کرده است و پاییز سال 1385 هم در تالار بزرگ وزارت کشور و همچنین در شهرهای مختلف کردستان عراق کنسرت موسیقی کُردی برگزار کرد.
کنسرت این هنرمند در تابستان 1395 در شهرهای سنندج، سقز و مریوان استان کردستان نیز با استقبال پرشور و گسترده مردم این شهرها مواجه شد.
برخی از سایت های خبری نیز به نقل از «عدنان کریم» از اهدای بخشی از درآمد این کنسرت به سیل زدگان خبر داده اند.

اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید