نمایش جزییات خبر
۲۵ اسفند ۱۳۹۷ ۱۵:۲۹

مدیرعامل صندوق اعتباری هنر: افزایش مبلغ طرح تکریم پس از سال‌ها محقق شد

مدیرعامل صندوق اعتباری هنر از افزایش مبلغ طرح تکریم به میزان ۴ برابر خبر داد.
مدیرعامل صندوق اعتباری هنر: افزایش مبلغ طرح تکریم پس از سال‌ها محقق شد

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به نقل از صندوق اعتباری هنر، سید حسین سیدزاده، مدیرعامل صندوق اعتباری هنر با اشاره به افزایش مبلغ طرح تکریم صندوق اعتباری هنر گفت: بر اساس برنامه ریزی های انجام گرفته دریافتی ماهانه هنرمندان مشمول طرح تکریم در سال های گذشته با شأن هنری اساتید پیشکسوت و نیز فلسفه اولیه این طرح ها، فاصله داشت که با افزایش فعلی، این فاصله کمتر خواهد شد.
سیدزاده با اشاره به سیاست وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، در حمایت از سرمایه های فرهنگی و هنری کشور گفت: اتخاذ سیاست های حمایتی متناسب با منزلت و جایگاه رفیع اصحاب فرهنگ و هنر خصوصاً پیشکسوتان این حوزه از اهداف و برنامه‌های صندوق اعتباری هنر است.
مدیرعامل صندوق اعتباری هنر درخصوص طرح تکریم بیان داشت: طرح تکریم به اساتیدی که بیش از 35 سال سابقه آفرینش کار هنری و با بیش از 60 سال سن موفق به دریافت نشان درجه ۱ هنری و صاحب سبک شناخته شده اند، تعلق می گیرد.
ایشان یادآوری کرد: احراز صلاحیت حرفه ای مشمولان طرح تکریم پس از بررسی در صندوق اعتباری هنر و با تایید و تصویب شورای ارزشیابی هنرمندان کشور صورت می گیرد.
سیدزاده با اشاره به نگاه و احترام ویژه وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حمایت از پیشکسوتان عرصه فرهنگ و هنر گفت: از مهر ماه سالجاری مقرر شد مبلغ دریافتی مشمولان طرح تکریم و مستمری صندوق افزایش یابد و بر مبنای این افزایش، دریافتی ماهانه مشمولان طرح تکریم از 200 هزار تومان، به ۸00 هزار تومان و کمک مستمری ماهانه، از ۱۵۰ هزار تومان به ۲۵۰ هزار تومان افزایش یابد. 
ایشان در ادامه افزود: مقرری ماهانه 2704 نفر از مشمولین کمک مستمری از آبان ماه با افزایش مبلغ به میزان 250 هزارتومان به حساب آنها واریز شده است و حقوق معوقه مشمولان طرح تکریم نیز در اسفند به حساب آنها واریز خواهد شد.
ایشان در ادامه افزود: براساس ضوابط و مقرارت جاری بهره مندی از کلیه خدمات مستلزم عضویت در صندوق اعتباری هنر است. در همین رابطه تعدادی از مشمولین طرح تکریم به دلیل عدم تکمیل فرآیند عضویت از دریافت افزایش مقرری محروم شده اند.

اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید