نمایش جزییات خبر
۲۵ اسفند ۱۳۹۷ ۱۳:۳۹

بیش از هزار تریبون برای رساندن پیام انقلاب در آذربایجان غربی

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی گفت: بیش از یک هزار و۲۰۰تریبون در آذربایجان غربی توسط کانون های مساجد در استان ایجاد شده است که میتواند پیام رسان انقلاب باشد.
بیش از هزار تریبون برای رساندن پیام انقلاب در آذربایجان غربی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی آذربایجان غربی ، حجت الاسلام والمسلمین ناصر خدایاری، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی ، ضمن تبریک فرارسیدن سالروز تاسیس کانون های مساجد، گفت: سال آینده با یک تنگنای بزرگ اقتصادی روبرو هستیم که باید از تریبون های مساجد در راستای آگاه سازی مردم به بهترین شکل استفاده کنیم.

وی افزود: حواسمان باشد که سال آینده بسیار حساس و متفاوت از سالهای پیش است و لذا بیش از گذشته نیاز به نیروهای مسجدی و ولایی در جامعه احساس می‌شود.

ایشان با بیان اینکه باید محتوای برنامه ها را از حالت تکراری خارج کرده و در مسیر اهداف گام دوم انقلاب برنانه ریزی کنیم، تصریح کرد: کانون های مساجد در واقع یک اداره ارشاد کوچک در محلات هستند که میتوانیم از این ظرفیت برای نهادینه کردن آموزه های فرهنگی و اجتماعی استفاده کنیم.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی خاطرنشان کرد: پیام گام دوم انقلاب را باید درک کرده و با آموزش های لازم به مدیران کانون ها در راستای تربیت نیروهایی که مد نظر رهبر کبیر انقلاب است حرکت کنیم.

وی ادامه داد: کانون های مساجد فرصتی مغتنم برای مدیران فرهنگی فراهم کرده است و در سایه این کانون ها، امروز مسجد که به عنوان یک پایگاه ارزشی در جوامع اسلامی شناخته می شود، در اختیار ماست و ما باید از این تریبون برای اشاعه فرهنگ و نهادینه کردن گام دوم انقلاب استفاده کنیم.

خدایاری اتحاد را سرمایه اجتماعی جامعه عنوان کرد و گفت: اگر در میان مردم اتحاد و همبستگی نباشد، نمیتوانیم روی حمایت های آنها حساب کنیم و لذا باید برای حاکم کردن این باید اجتماعی تلاشی روز افزون داشته باشیم.

وی خاطرنشان کرد: دشمن میخواهد با خدشه دار کردن اتحاد مردم را از دولت بیگانه کرده و همبستگی را که سرمایه عظیم یک جامعه است را از ما بگیرد، و در این میان کانون های مساجد میتواند به عنوان یک سپر دفاعی از جوانان و اندیشه های اسلامی موجود در جامعه پاسداری کند.

اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید