نمایش جزییات خبر
۲۴ اسفند ۱۳۹۷ ۱۴:۳۱

تئاتر خیابانی «قرآن و عترت» کهگیلویه و بویراحمد به ایستگاه آخر رسید

نخستین جشنواره استانی تئاتر خیابانی «قرآن و عترت» با معرفی برگزیدگان در شهرستان بهمئی به کار خود پایان داد.
تئاتر خیابانی «قرآن و عترت» کهگیلویه و بویراحمد به ایستگاه آخر رسید
به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد، جانمحمد خوب پور در آئین پایانی این جشنواره استانی، گفت: با توجه به اینکه هنرمندان استان کهگیلویه و بویراحمد عزم جدی برای انجام این کار داشتند، برای نخستین بار جشنواره تئاتر خیابانی قرآنی با همکاری هنرمندان انجمن هنرهای نمایشی برگزار شد که نوید بخش آینده ای روشن در انتقال مفاهیم نورانی قرآن با استفاده از زبان هنر به جامعه است.
مدیر حوزه قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: جشنواره تئاتر خیابانی با موضوعات قرآن و عترت از سری برنامه های تبلیغی و ترویجی معاونت قرآن و عترت بود.
وی با بیان اینکه از ابتدای فراخوان این جشنواره 12 گروه اعلام آمادگی کردند، اظهار داشت: بعد از خوانش متن ها، آثار هشت گروه در مرحله نخست پذیرفته شد.
خوب پور ادامه داد: از این تعداد در مرحله بازبینی، پنج اثر نمایشی در بخش مسابقه و 2 اثر نمایشی در بخش جنبی پذیرفته شدند.
این فعال فرهنگی و قرآنی یادآور شد: از روز گذشته این هفت گروه نمایشی در بخش های قیام لنده، سرآسیاب یوسفی، ممبی و بخش مرکزی لیکک اجرا داشتند.
وی با بیان اینکه آثار نمایشی در حین اجرا در این مناطق داوری نهایی شدند، یادآور شد: از بین این اجراها در نهایت یک گروه به عنوان گروه نخست برگزیده شد و در بخش کارگردانی، نویسندگی، بازیگر اول زن و بازیگر اول مرد برگزیده ها نیز انتخاب شدند.
خوب پور گفت: به هفت گروه پذیرفته شده مبلغی به عنوان ورودی تعلق می گیرد.
مدیر حوزه قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد به موضوعاتی که در این جشنواره مورد توجه قرار گرفته اشاره و خاطرنشان کرد: آسیب های اجتماعی طلاق، اسراف و صرفه جویی با اشاره به آیات قرآن و روایات، قسم، حرمت زن و حجاب، امر به معروف و نهی از منکر موضوعات تئاترهای این جشنواره قرآنی بود.

خوب پور خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه سیاست فرهنگ و ارشاد اسلامی اجرای برنامه در مناطق کمتر برخوردار و آسیب پذیر است، دو شهرستان لنده و بهمئی به عنوان محل اجراها انتخاب شدند.

وی تاکید کرد: این جشنواره تئاتر قرآنی به همت معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، معاونت قرآن و عترت و همچنین معاونت هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، انجمن نمایش و همچنین ادارات فرهنگ و ارشاد شهرستان های لنده و بهمئی برگزار می شود.
**معاون امور هنری و سینمایی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد هم در آئین پایانی این جشنواره، گفت: آثار همه گروه‌ ها کیفیت بالایی داشتند.

محمدعلی پیرسبزی اظهار امیدواری کرد، سال آینده شاهد حضور گروه های بیشتری در این جشنواره باشیم.

در جشنواره تئاتر خیابانی علوم قرآنی لیکک پنج نمایش به مدت سه روز با هم رقابت کردند که رضا وفانیا با دریافت لوح تقدیر در بخش طراحی فضا نمایش «شیر مادر» گروه تئاتر آریانا از شهر لیکک و حسن کریمی نژاد دیپلم افتخار این بخش را برای نمایش «زمین به روایت زمین» گروه تئاتر ملل از شهرستان بهمئی، برگزیده شدند.
لوح تقدیر بخش طرح و ایده به رسول سنایی برای نمایش «پله تا پله تا همین نزدیکی» گروه تئاتر آریانا از شهرستان بهمئی رسید و دیپلم افتخار این بخش هم به رضا وفانیا برای نمایش «شیر مادر» گروه تئاتر آریانا از شهرستان بهمئی تعلق گرفت.
لوح تقدیر بخش بازیگری زن به عسل احمدی برای نمایش «شیر مادر» گروه تئاتر آریانا از شهرستان بهمئی و رقیه آذربخش برای نمایش «آبداران» گروه تئاتر آبداران از شهرستان لنده رسید و دیپلم افتخار این بخش هم به معصومه جهانپور برای بازی در نمایش های «پله تا پله تا همین نزدیکی» و «شیر مادر» گروه تئاتر آریانا از شهرستان بهمئی تعلق گرفت.
لوح تقدیر بخش بازیگری مرد به رضا وفانیا و عادل چک زاده برای نمایش «شیر مادر» گروه تئاتر آریانا و حسن کریم نژاد برای نمایش «زمین به روایت زمین» گروه تئاتر ملل از شهرستان بهمئی رسید.
همچنین دیپلم افتخار این بخش مشترکا به آقایان فضل الله باقری برای بازی در نمایش های «فاصله اجباری» و «آبداران» و عبدالحمید نعمتی برای نمایش «فاصله اجباری» از گروه تئاتر ماهان از شهرستان لنده تعلق گرفت.
لوح تقدیر بخش کارگردانی به فضل الله باقری برای نمایش «فاصله اجباری» گروه تئاتر ماهان از شهرستان لنده رسید و دیپلم افتخار این بخش هم به رضا وفانیا برای نمایش «شیر مادر» گروه تئاتر آریانا از شهرستان بهمئی تعلق گرفت.
در پایان هیئت داوران نمایش «شیر مادر» به کارگردانی رضا وفانیا از شهرستان بهمئی را به عنوان گروه برگزیده انتخاب کردند.
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید