نمایش جزییات خبر
۲۲ اسفند ۱۳۹۷ ۱۳:۳۹

آزادی ۷۰ زندانی از محل عواید موقوفات زنجان

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجان از آزادی ۷۰ زندانی از محل عواید موقوفات مرتبط در زنجان خبر داد.
آزادی ۷۰ زندانی از محل عواید موقوفات زنجان

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به نقل از روابط عمومی سازمان اوقاف وامور خیریه از زنجان حجت‌الاسلام جعفر جنتی اظهار کرد: در حال حاضر بیش از ۲ هزار و ۸۰۰ موقوفه در استان زنجان وجود دارد.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجان با بیان اینکه موقوفات موجود در استان مطابق نیت‌های خیرین هزینه می‌شود، تصریح کرد: همین امر موجب اعتماد بیشتر واقفان هم شده است.
وی با بیان اینکه یکی از نیات واقفان در زنجان آزادسازی زندانیان است، اضافه کرد: در همین راستا طی سال‌های اخیر ۷۰ زندانی از محل موقوفات آزاد شده‌اند.
جنتی ادامه داد: اخیرا هم از محل عواید موقوفه خانم فریده پیری که در ۱۳۹۰ در قالب یک منزل مسکونی در داخل شهر ابهر و یک باغ انگور وقف شده بود دو زندانی آزاد شدند.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجان همچنین از صدور تعداد یک هزار و ۹۶ مفاصا حساب موقوفات و بقاع متبرکه در استان زنجان خبر داد و گفت: مفاصا حساب‌های صادره پس از بررسی توسط واحد حسابرسی تحویل ادارات اجرایی و متولیان موقوفات قرار می‌گیرد که به اداره امور مالیاتی استان ارائه شود.
جنتی گفت: بر اساس برنامه‌های عملیاتی سال ۹۷ این اداره باید متولیان موقوفات شاخص استان را مورد ارزیابی قرار دهد که این امر در دست اقدام است.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجان افزود: همه فعالیت‌های مالی و حقوقی موقوفاتی که دارای متولی است، توسط این اداره مورد بررسی قرار می‌گیرد و نتیجه ارزیابی عملکرد آنان به اداره کل تحقیق سازمان مرکزی اعلام می‌شود.

اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید