نمایش جزییات خبر
۲۱ اسفند ۱۳۹۷ ۱۵:۰۰

معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی: قرآن بزرگترین عنصر مشترک مذاهب اسلامی است

معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در دیدار وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با سفرا و رایزنان کشورهای اسلامی برای حضور در بیست و هفتمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم، گفت: ما از بزرگان دینی خود آموخته ایم که قرآن به هیچ مذهب و فرقه خاصی تعلق ندارد. قرآن بزرگترین عنصر مشترک میان مذاهب اسلامی در طول تاریخ است.
معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی: قرآن بزرگترین عنصر مشترک مذاهب اسلامی است

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، عبدالهادی فقهی زاده با بیان این مطلب افزود: اگر کسانی به نام قرآن با اتباع سایر مذاهب به جنگ و ستیز برخاسته اند باید بگويیم سخت در اشتباه هستند. قرآن کتاب مقدسی است که به مثابه میراث آسمانی به مردم شور و شعور می آموزد.

وی ادامه داد: در صدد هستیم در بیست و هفتمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم بیش از گذشته از حضور موثر کشورهای دوست و اسلامی بهره ببریم.

فقهی زاده افزود: امیدوارم بیست و هفتمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم قوی تر از یک رویداد منطقه ای و ملی برگزار شود و به عنوان نماینده ای برای موسسات قرآنی مردمی در سراسر کشور باشد.

در ابتدای این دیدار، واعظی مشاور امور بین الملل معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: هدف از برگزاری این نشست این است که بزرگترین کتاب مقدس جهانی را که تاکید بر همگرایی حداکثری در میان پیروان ادیان الهی دارد، یک بار دیگر بازخوانی کنیم و در این نمایشگاه به ترویج و تبلیغ بیش از پیش آن بپردازیم.

وی افزود: جمهوری اسلامی ایران که بیست و هفتمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم را برگزار خواهد کرد، با مجموع متنوعی از برنامه های هنری، علمی، فرهنگی، پژوهشی و ... حضور می یابد.

واعظی ادامه داد: حضور کشورهای اسلامی در این نمایشگاه به معرفی دستاوردها و فعالیت های قرآنی آن ها منجر می شود و می توان از این طریق بین فعالان و پژوهشگران ایران و این کشورها تعامل و همکاری های دو جانبه ایجاد شود.

در بخشی از این دیدار سفیر فلسطین با اشاره به توجه ویژه حضرت امام خمینی (ره) به قدس شریف، گفت: امام خمینی (ره) در میان کشورهای اسلامی یک قدرت بزرگ محسوب می شود.

وی افزود: کشورهای اسلامی باید درک درستی از فلسطین و قدس داشته باشند همان طوری که بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران و آیت الله خامنه ای رهبر ایران آن را درک می کنند.

سفیر فلسطین گفت: اسرائیل باید از بین برود. قرآن قابل تغییر و تبدیل نیست و کشورهای مسلمان باید به وحدت اسلامی توجه داشته باشند.

در ادامه این دیدار، رایزن امور دینی ترکیه، نماینده جمهوری پاکستان، دبیر اول بخش فرهنگ سفارت اندونزی، نماینده سفارت هند و رایزن فرهنگی کشور عراق به ارائه برخی نظرات خود پرداختند و اعلام آمادگی خود برای حضور در بیست و هفتمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم را اعلام کردند.

در پایان این دیدار از چهار نشریه غیر زبان فارسی کشورمان شامل «الطاهره» به زبان عربی، «محجوبه» به زبان انگلیسی، «ایران نوین» به زبان اردو و «کوران ایشیندا (در پرتو قرآن)» به زبان ترکی آذری رونمایی شد.

 خبر: زهرا غلامعلی زاده

 

اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید