نمایش جزییات خبر
۲۱ اسفند ۱۳۹۷ ۱۱:۱۰

با شرکت ایران؛ نمایشگاه بین‌المللی صنایع دستی عمان آغاز به‌ کار کرد

دومین نمایشگاه بین‌المللی صنایع دستی سلطنت عمان با حضور نمایندگان 17 کشور جهان از جمله جمهوری اسلامی ایران، با حضور مسئولان عمانی و سفراء و دیپلمات‌های خارجی (۱۹ اسفندماه) در پارک الصحوه مسقط آغاز به‌ کار کرد.
با شرکت ایران؛ نمایشگاه بین‌المللی صنایع دستی عمان آغاز به‌ کار کرد

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به نقل از روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، در مراسم افتتاحیه این نمایشگاه که با حضور عبدالمنعم بن منصور الحسنی، وزیر اطلاع‌رسانی عمان برگزار شد، خانم عایشه بنت خلفان السیابیه، رییس سازمان کشوری صنایع دستی عمان، مسئولان فرهنگی و گردشگری عمان و دیپلمات‌های خارجی از جمله سید علی موسوی‌زاده، رایزن فرهنگی ایران در عمان حضور یافتند.

در ادامه مراسم افتتاحیه، وزیر اطلاع رسانی عمان، رییس سازمان کشوری صنایع دستی عمان و شماری دیگر از مهمانان شرکت کننده از چهار غرفه‌ جمهوری اسلامی ایران در این نمایشگاه بازدید کردند.

موسوی‌زاده ضمن معرفی غرفه‌داران و ارایه توضیح از صنایع دستی و آثار هنری شرکت‌کنندگان کشورمان، آمادگی ایران برای توسعه همکاری‌های فرهنگی بویژه در زمینه صنایع دستی را اعلام کرد.

دومین نمایشگاه بین‌المللی صنایع دستی در عمان با هدف معرفی صنایع دستی و ارتباطات فرهنگی و گردشگری از سوی سازمان کشوری صنایع دستی این کشور برپا شده و هنرمندان به عرضه  منسوجات و پوشاک سنتی، صنایع دستی و تزئینی، جواهرات و نقره، عتیقه جات، صنایع چوبی و فلزی، فرش و گلیم بافی و ظرف های سنتی می‌پردازند.

در این نمایشگاه که به مدت چهار روز ادامه می‌یابد، ۵۰ نماینده از 17 کشور جهان ضمن نمایش آثار مختلف و متنوع صنایع دستی کشورشان به فعالیت در حضور بازدیدکنندگان می‌پردازند.

اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید