نمایش جزییات خبر
۲۱ اسفند ۱۳۹۷ ۱۳:۱۶

آغاز جشنواره تئاتر خیابانی قرآن و عترت در شهرستان های بهمئی و لنده

خوب پور گفت: از امروز هفت گروه نمایشی قرآنی در بخش های قیام لنده، سرآسیاب یوسفی، ممبی و بخش مرکزی لیکک اجرا خواهند داشت.
آغاز جشنواره تئاتر خیابانی قرآن و عترت در شهرستان های بهمئی و لنده

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد، جانمحمد خوب پور امروز به خبرنگاران، گفت: جشنواره تئاتر خیابانی با موضوعات قرآن و عترت از سری برنامه های تبلیغی و ترویجی معاونت قرآن و عترت بوده که برگزار می شود.

مدیر حوزه قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه از ابتدای فراخوان این جشنواره 12 گروه اعلام آمادگی کردند، اظهار داشت: بعد از خوانش متن ها آثار هشت گروه در مرحله نخست پذیرفته شد.

خوب پور ادامه داد: از این تعداد در مرحله بازبینی، پنج اثر نمایشی در بخش مسابقه و 2 اثر نمایشی در بخش جنبی پذیرفته شدند.

این فعال فرهنگی و قرآنی یادآور شد: از امروز این هفت گروه نمایشی در بخش های قیام لنده، سرآسیاب یوسفی، ممبی و بخش مرکزی لیکک اجرا خواهند داشت.

وی با بیان اینکه آثار نمایشی در حین اجرا در این مناطق داوری نهایی می شوند، یادآور شد: از بین این اجراها در نهایت یک گروه به عنوان گروه نخست برگزیده خواهد شد و در بخش کارگردانی، نویسندگی، بازیگر اول زن و بازیگر اول مرد برگزیده ها نیز انتخاب می شوند.

خوب پور ضمن اشاره به اینکه به هفت گروه پذیرفته شده مبلغی به عنوان ورودی تعلق می گیرد، ابراز داشت: آئین اختتامیه این اتفاق هنری روز پنج شنبه، 23 اسفندماه جاری با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی و دیگر مسئولان استانی و شهرستانی در شهر لیکک برگزار می شود.

مدیر حوزه قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: کارگاه آموزشی کارگردانی، بازیگری، نمایشنامه نویسی و تئاتر پلاکارد که نوعی تئاتر خیابانی است به عنوان یکی از فعالیت های تاثیرگذار جشنواره عصر روز 22 اسفند در شهر لیکک برگزار می شود.

وی به موضوعاتی که در این جشنواره مورد توجه قرار گرفته اشاره و خاطرنشان کرد: آسیب های اجتماعی طلاق، اسراف و صرفه جویی با اشاره به آیات قرآن و روایات، قسم، حرمت زن و حجاب، امر به معروف و نهی از منکر موضوعات تئاترهای این جشنواره قرآنی است.

خوب پور خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه سیاست فرهنگ و ارشاد اسلامی اجرای برنامه در مناطق کمتر برخوردار و آسیب پذیر است، دو شهرستان لنده و بهمئی به عنوان محل اجراها انتخاب شدند.

وی تاکید کرد: این جشنواره تئاتر قرآنی به همت معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، معاونت قرآن و عترت و همچنین معاونت هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، انجمن نمایش و همچنین ادارات فرهنگ و ارشاد شهرستان های لنده و بهمئی برگزار می شود.

مدیر حوزه قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: با توجه به اینکه هنرمندان استان کهگیلویه و بویراحمد عزم جدی برای انجام این کار داشتند، برای نخستین بار جشنواره تئاتر خیابانی قرآنی با همکاری هنرمندان انجمن هنرهای نمایشی برگزار می شود که نوید بخش آینده ای روشن در انتقال مفاهیم نورانی قرآن با استفاده از زبان هنر به جامعه است.

خوب پور با اشاره به اینکه مصطفی لاهوتی نژاد، ثاراله آذریتون و مهرداد علی پور هیئت انتخاب و بازبینی آثار این جشنواره بودند، یادآور شد: محمدعلی پیرسبزی، امین نوروزی، رضا گشتاسب و رضا رفیعی به عنوان دبیر اجرایی جشنواره تئاتر خیابانی از امروز ضمن مشاهده آثار به صورت عملی، اثر برگزیده را داوری، انتخاب و معرفی می کنند.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید