نمایش جزییات خبر
۱۹ اسفند ۱۳۹۷ ۰۸:۵۴

تشریح فعالیت های امسال و سال آینده ستاد کانون های فرهنگی مساجد کهگیلویه و بویراحمد

دولت آبادی ضمن تبریک فرارسیدن بیست و ششمین سالگرد تاسیس ستاد عالی مساجد کشور، گزارشی از روند فعالیت کانون های فرهنگی و هنری در مساجد ارائه داد.
تشریح فعالیت های امسال و سال آینده ستاد کانون های فرهنگی مساجد کهگیلویه و بویراحمد

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد، علیرضا دولت آبادی امروز در نشست خبری بیست و ششمین سالگرد تاسیس ستاد عالی مساجد کشور، گزارشی از روند فعالیت کانون های فرهنگی و هنری در مساجد ارائه داد.

سرپرست ستاد کانون های فرهنگی و هنری مساجد کهگیلویه و بویراحمد گفت: مسجد یکی از ظرفیت های عظیم جهان اسلام و جامعه اسلامی است.

وی اضافه کرد: اگر به بحث مسجد طراز اسلامی نگاهی بیندازیم، از مسجد به عنوان یکی از متغییرهای تمدن اسلامی از آن یاد می کنند.

دولت آبادی ضمن تاکید بر ضرورت نگاه جدی به نقش مساجد در جامعه، ادامه داد: باید در راستای منویات مقام معظم رهبری گام برداریم.

سرپرست ستاد کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان کهگیلویه و بویراحمد یادآور شد: کانون های فرهنگی و هنری مساجد کشور در دهه 70 با هدف احیای کارکردهای فرهنگی و تبلیغی مساجد و همچنین مبارزه با تهاجم فرهنگی دشمنان تشکیل شد.

وی با اشاره به اینکه در طول 26 سال گذشته فعالیت های خوبی را از این مجموعه در سطح استان و کشور شاهد بودیم، اظهار داشت: در یک سال گذشته مهم ترین فعالیت هایی که در حوزه کانون های فرهنگی و هنری مساجد انجام شد، بحث ثبت نام کانون ها و ثبت اعضای این مراکز فرهنگی در سامانه «بچه های مسجد» در سطح کشور و به تبع آن در استان کهگیلویه و بویراحمد بود.

دولت آبادی خاطرنشان کرد: تاکنون 612 کانون در این سامانه به ثبت رسیدند و 57 هزار نفر از نوجوانان و جوانان استان کهگیلویه و بویراحمد مشخصات خود را در سامانه بچه های مسجد به ثبت رساندند که یک حرکت ارزنده برای ادامه فعالیت کانون ها محسوب می شود.

سرپرست ستاد کانون های فرهنگی و هنری مساجد کهگیلویه و بویراحمد گفت: در حوزه آموزشی و تربیت نیروی انقلابی در حال برنامه ریزی هستیم و سال آینده برنامه های این ستاد استانی به صورت تخصصی برگزار می شوند. 

وی با اشاره به اینکه 103 باب کتابخانه مخزن دار در کانون های مساجد استان ساماندهی و مدیریت شد، ابراز داشت: امسال هفت هزار جلد کتاب به کتابخانه های مساجد اهدا و تجهیزات فرهنگی و کتابخانه ای به ارزش 200 میلیون تومان بین کانون های استان توزیع شد.

دولت آبادی با اشاره به فعالیت تخصصی 51 خانه نور در استان، گفت: پنج مرکز فرهنگ دیجیتال نیز در زمینه اینترنت پاک، بازی های رایانه ای سالم و فضای مجازی فعالیت دارند.

این مسئول فرهنگی و هنری خاطرنشان کرد: از مهم ترین کارهایی که برای کانون های فرهنگی و هنری امسال اجرا شد، همایش بزرگ «سبک زندگی اسلامی» با حضور معاون بنیاد ملی خانواده در شهر دیشموک بود که با حضور ایشان سه کارگاه روانشناسی خانواده نیز در شهرهای دهدشت و یاسوج برگزار شد.

وی اضافه کرد: همایش بزرگ «انقلاب به روایت هنر» و تجلیل از هنرمندان انقلابی در شهر گچساران، سیزدهمین جشنواره قرآنی اعضای کانون های فرهنگی و هنری مساجد با عنوان «مدهامتان» هم در شهر یاسوج با حضور استاندار استان برگزار شد.

دولت آبادی گفت: با رایزنی های صورت با ستاد عالی مساجد کشور سال آینده دوره آموزشی برای مدیران کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان نیز در سه شهر دهدشت، گچساران و یاسوج را خواهیم داشت.

این فعال فرهنگی یادآور شد: نخستین جشنواره «جوانان و فضای مجازی» در سال آینده برگزار می شود، ضمن اینکه دو جشنواره هنری نیز برای نخستین بار در سطح استان کهگیلویه و بویراحمد برگزار خواهد شد.

دولت آبادی گفت: جشنواره استانی «تئاتر بچه های مسجد» و جشنواره «سرود بچه های مسجد» پیش بینی شده که در سال آینده برگزار می شوند.

سرپرست ستاد کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: کارگاه سواد رسانه ای، برگزاری مسابقات مختلف ورزشی برای بچه های مساجد، برنامه های سبک زندگی اسلامی و خانواده و ... برای سال آینده در دستور کار قرار دارد.

وی از برگزاری کنگره ملی امام صادق (علیه السلام) سخن به میان آورد و یادآور شد: این کنگره ملی سال آینده در شهر یاسوج مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد برگزار می شود.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید