نمایش جزییات خبر
۱۸ اسفند ۱۳۹۷ ۱۰:۱۱

سال آینده صورت می گیرد: برگزاری کنگره ملی امام صادق (علیه السلام) در یاسوج

سرپرست ستاد کانون های فرهنگی و هنری مساجد کهگیلویه و بویراحمد از برگزاری کنگره ملی امام صادق (علیه السلام) سال آینده در شهر یاسوج خبر داد.
سال آینده صورت می گیرد: برگزاری کنگره ملی امام صادق (علیه السلام) در یاسوج

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد، علیرضا دولت آبادی در آئین تجلیل از مدیران کانون های فرهنگی و هنری مساجد شهرستان بویراحمد، گزارشی از روند فعالیت کانون های فرهنگی و هنری در مساجد ارائه داد.

سرپرست ستاد کانون های فرهنگی و هنری مساجد کهگیلویه و بویراحمد گفت: کانون های فرهنگی و هنری مساجد کشور در دهه 70 با هدف احیای کارکردهای فرهنگی و تبلیغی مساجد و همچنین مبارزه با تهاجم فرهنگی تشکیل شد.

وی با اشاره به اینکه در طول 26 سال گذشته فعالیت های خوبی را از این مجموعه شاهد بودیم، اظهار داشت: در یک سال گذشته مهم ترین فعالیت هایی که در حوزه کانون های فرهنگی و هنری مساجد انجام شد، بحث ثبت نام کانون ها و ثبت اعضای این مراکز فرهنگی در سامانه «بچه های مسجد» در سطح کشور و به تبع آن در استان کهگیلویه و بویراحمد بود.

دولت آبادی خاطرنشان کرد: تاکنون 612 کانون در این سامانه به ثبت رسیدند و 56 هزار نفر از نوجوانان و جوانان استان کهگیلویه و بویراحمد مشخصات خود را در سامانه بچه های مسجد به ثبت رساندند که یک حرکت ارزنده برای ادامه فعالیت کانون ها محسوب می شود.

سرپرست ستاد کانون های فرهنگی و هنری مساجد کهگیلویه و بویراحمد گفت: از مهم ترین کارهایی که برای کانون های فرهنگی و هنری در سال گذشته اجرا شد، همایش بزرگ «سبک زندگی اسلامی» با حضور معاون بنیاد ملی خانواده در شهر دیشموک بود که با حضور ایشان سه کارگاه روانشناسی خانواده نیز در شهرهای دهدشت و یاسوج برگزار شد.

وی اضافه کرد: همایش بزرگ «انقلاب به روایت هنر» و تجلیل از هنرمندان انقلابی در شهر گچساران، سیزدهمین جشنواره قرآنی اعضای کانون های فرهنگی و هنری مساجد با عنوان «مدهامتان» هم در شهر یاسوج با حضور استاندار استان برگزار شد.

دولت آبادی گفت: با رایزنی های صورت با ستاد عالی مساجد کشور سال آینده دوره آموزشی برای 200 نفر از مدیران کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان نیز در سه شهر دهدشت، گچساران و یاسوج را خواهیم داشت.

این فعال فرهنگی یادآور شد: نخستین جشنواره «جوانان و فضای مجازی» در سال آینده برگزار می شود، ضمن اینکه دو جشنواره هنری نیز برای نخستین بار در سطح استان کهگیلویه و بویراحمد برگزار خواهد شد.

دولت آبادی گفت: جشنواره استانی «تئاتر بچه های مسجد» و جشنواره «سرود بچه های مسجد» پیش بینی شده که در سال آینده برگزار می شوند.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید