نمایش جزییات خبر
۱۶ اسفند ۱۳۹۷ ۰۹:۴۷

صالحی در حاشیه سفر به رشت: استان گیلان گنج پنهان و آشکار در حوزه هنر است

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در مورد ظرفیت‌های فرهنگی هنری رشت گفت: استان گیلان گنج پنهان و آشکار در حوزه هنر است، از همین رو در بحث زیرساختی حدود ۱۰ پروژه در حال ساخت در گیلان وجود دارد. همچنین در سفر بعدی به این استان به دنبال ترسیم و تنظیم نقشه راه فرهنگی و هنری هستیم.
صالحی در حاشیه سفر به رشت: استان گیلان گنج پنهان و آشکار در حوزه هنر است

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سیدعباس صالحی امروز در رشت در جمع خبرنگاران درباره خبر استعفای خود گفت: در مورد خبر استعفای بنده بار‌ها خبر تهیه است و بنده هر بار گفتم که هستم.

وی در ادامه در پاسخ به چگونگی حجاب بازیگران و شوی اخیر لباس در شمال تهران، خاطرنشان کرد: در مراکزی که نمایش انجام می‌شود به‌طور مثال در حوزه سینما ملت و سالن‌های رسانه هنرمندان با لباس‌های مختلف حضور پیدا می‌کنند اما با صحبت‌هایی که انجام شده قرار بر این شد تا برنامه‌ریزی بهتری انجام شود و فضای حضور فضا‌های رسمی‌تری باشد زیرا این اتفاقات رسمی کشور است و طبیعتاً در اتفاقات رسمی لباس‌ها باید به‌صورت رسمی‌تر باشد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره هزینه‌های جشنواره فیلم فجر نیز تصریح کرد: تمامی جشنواره‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی موظف شدند تا ۳ ماه بعد هزینه‌ها را اعلام کنند.

صالحی در مورد استان گیلان نیز افزود: استان گیلان گنج پنهان و آشکار در حوزه هنر است، از همین رو در بحث زیرساختی حدود ۱۰ پروژه در حال ساخت در گیلان وجود دارد. همچنین با افتتاح تالار مرکزی رشت بیست و چهارمین مجتمع فرهنگی و هنری استان گیلان به بهره‌برداری رسیده است و اهالی خوب گیلان و هنرمندان منتظر این اتفاق مهم و خبر خوش بودند.

وی با تاکید بر اینکه ترسیم و تنظیم نقشه راه فرهنگی و هنری از جمله اقدامات سفر آینده به گیلان است، اظهار کرد: معنا و مسیر ۳ ساله حرکت با دولت با ۱۲ استان تنظیم شد. از همین منظر در حوزه زیرساختی و رویدادی و برنامه‌ای، برنامه مشترکی را با استاندار گیلان تنظیم می‌کنیم. استان گیلان فرصت‌های فراوانی را دارد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه شرایط منابع عمومی کشور را درک می‌کنیم، ولی تمام تلاش خود را نیز انجام می‌دهیم گفت: اعتبارات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی محدود است و تنها دو و نیم درصد بودجه عمومی کشور در سرفصل فرهنگ، تفریح و ترییت‌بدنی است. از دو و نیم درصد اعتبارات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تنها ۱۳ درصد آن در اختیار وزارت‌خانه متبوع و باید با منابع محدود تلاش کرد.

اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید