نمایش جزییات خبر
۱۵ اسفند ۱۳۹۷ ۲۱:۳۹

همزمان با سفر رئیس جمهور تالار مرکزی رشت افتتاح شد؛ صالحی: نمونه تالار مرکزی رشت در تهران هم وجود ندارد

صالحی با بیان اینکه تالار مرکزی رشت از نظر ویژگی‌های فنی همچون صدا و صوت و سطح نور در سطح عالی است، گفت: ویژگی‌های صدا و نور در تالار مرکزی رشت در کشور به ‌صورت نمونه است و می‌توان گفت در تهران هم موجود نیست. تالار مرکزی رشت کم نظیرترین نمونه در کشور است که مکان مناسبی جهت برگزاری نمایشگاه‌ها است.
همزمان با سفر رئیس جمهور تالار مرکزی رشت افتتاح شد؛ صالحی: نمونه تالار مرکزی رشت در تهران هم وجود ندارد

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سید عباس صالحی عصر امروز در مراسم افتتاح تالار مرکزی رشت اظهار داشت: افتتاح تالار مرکزی رشت یکی از آرزوهای منطقه فرهنگ‌دوست و هنرخیز گیلان بود.

وی با بیان اینکه افتتاح تالار مرکزی رشت سال‌ها به‌ عنوان یک مهم در دل و دیده مردم رشت بود تاکید کرد: تالار مرکزی رشت یکی از 8 تالار زیر نظر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است که در فضایی به مساحت 19 هزار مترمربع و زیربنای 15 هزار مترمربع احداث شد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با تاکید بر اینکه تالار مرکزی رشت شامل سالن موسیقی با ظرفیت 800 نفر است، یادآور شد: تالار مرکزی رشت دارای سالن تئاتر با ظرفیت 463 نفر، سالن تمرین تئاتر با ظرفیت 66 نفر و سالن موسیقی سنتی با ظرفیت 116 نفر است.

صالحی با اشاره به اینکه امروز می‌توانیم برای آینده استان گیلان امیدوارتر باشیم خاطرنشان کرد: مساحت بیرونی تالار مرکزی رشت فضاهای خوبی را ایجاد می‌کند و فرصتی است برای دریچه‌های بهتر تا هنر ایرانی را به نمایش بگذارد.

وی با بیان اینکه تالار مرکزی رشت از نظر ویژگی‌های فنی همچون صدا و صوت و سطح نور در سطح عالی است، افزود: ویژگی‌های صدا و نور در تالار مرکزی رشت در کشور به ‌صورت نمونه است و می‌توان گفت در تهران هم موجود نیست. تالار مرکزی رشت کم نظیرترین نمونه در کشور است که مکان مناسبی جهت برگزاری نمایشگاه‌ها است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پایان با اشاره به اینکه با افتتاح این تالار، 10 انجمنی که در رشت است امکان جدید و جایگاه مناسبی پیدا می‌کند، گفت: استان گیلان، استان علم، دانش و هنر است.

اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید