نمایش جزییات خبر
۱۵ اسفند ۱۳۹۷ ۲۰:۳۴

صالحی در شورای اداری شهرستان آستانه اشرفیه: دشمنان ما با تخیلات خود نسبت به ایران فرسنگ‌ها فاصله دارند

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به فشارهای استکبار در سال 97 بروی ایران گفت: دشمنان تصور می‌کردند با هجمه‌های اقتصادی و فشارهای مختلف، ما را زمین‌گیر کنند ولی آنچه ما شاهد آن هستیم این است که آنان با تخیلات خود فرسنگ‌ها با مردم ما فاصله دارند.
صالحی در شورای اداری شهرستان آستانه اشرفیه: دشمنان ما با تخیلات خود نسبت به ایران فرسنگ‌ها فاصله دارند

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سید عباس صالحی امروز در جلسه شورای اداری شهرستان آستانه اشرفیه اظهار داشت: در طول دوران انقلاب اسلامی، نظام مقدس ما با هجمه‌های مختلفی از سوی دشمنان روبرو بوده که همواره با رهبری‌های امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری توانسته به خوبی از این توطئه‌ها عبور کند.

وی افزود: دشمنان تصور می‌کردند که سال 97 سالی پرآشوب و پرحادثه برای دولت و نظام اسلامی باشد و تلاش کردند با هجمه‌های اقتصادی و فشارهای مختلف، ما را زمین‌گیر کنند ولی آنچه ما شاهد آن هستیم این است که آنان با تخیلات خود فرسنگ‌ها با مردم ما فاصله دارند.

صالحی به راهپیمایی 22 بهمن‌ماه و نیز استقبال پرشور مردم گیلان از رئیس جمهوری طی امروز اشاره و خاطرنشان کرد: انقلاب اسلامی ایران در 40 سال گذشته در حوزه‌های مختلف گام‌های قابل توجه و موثری برداشته است، البته این امر بدان معنی نیست که دست از حرکت و تلاش برداریم بلکه نباید در راه توسعه و پیشرفت انقلاب متوقف شویم و از امیدمان کاسته شود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به افزایش قابل توجه شمار باسوادان در کشور طی چهاردهه اخیر یادآور شد: به برکت انقلاب اسلامی، امکان گسترش تحصیلات در جامعه به خوبی فراهم شده تا جایی که این روند در جامعه زنان 17 و در جامعه مردان هفت برابر افزایش یافته که نشان‌دهنده تحقق عدالت اجتماعی است.

وی در توضیح دستآوردها و اقدامات موثر انجام شده در حوزه فرهنگ و هنر نیز گفت: پیشرفت حوزه فرهنگ و هنر در دوران انقلاب اسلامی از نظر کمی و کیفی به هیچ عنوان قابل مقایسه با دوران قبل از انقلاب نیست و این امر بدان معناست که باید با حفظ داشته‌های خود، همچنان به جلو حرکت کنیم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به پیشینه تاریخی و مذهبی مردم گیلان اشاره و تصریح کرد: مردم گیلان در هشت سال دفاع مقدس با تقدیم هزاران شهید، از آرمان‌ها پاسداری کردند و امروز نیز از کشور و نظام اسلامی صیانت می‌کنند.

صالحی سفر رئیس جمهوری به گیلان را به منظور پیگیری مسائل استان و نیز افتتاح برخی پروژه‌ها خواند و به نمایندگی از رئیس جمهور، از مردم برای استقبال باشکوه از کاروان تدبیر و امید در استان قدردانی کرد.

گفتنی است در این نشست بازسازی و تجهیز مجتمع‌های فرهنگی - هنری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آستانه اشرفیه و بندرکیاشهر، توسعه آرامگاه دکتر محمد معین، ایجاد فرهنگسرای دکتر معین، ثبت بنیاد دکتر معین و چند طرح دیگر مورد بررسی قرار گرفت و در خاتمه؛ از همسر شهید رضی از شهدای مدافع حرم و همچنین سارا بهمنیار قهرمان کاراته این شهرستان تجلیل شد.

یادآور می‌شود سید عباس صالحی در بدو ورود به آستانه اشرفیه، به زیارت حرم مطهر سید جلال‌الدین اشرف برادر گرامی امام رضا(ع) رفت و همچنین با حضور در گلزار شهدای این شهر، به مقام شامخ شهیدان ادای احترام کرد.

اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید