نمایش جزییات خبر
۱۳ اسفند ۱۳۹۷ ۱۶:۰۴

در نشست ستاد اقامه نماز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تصویب شد؛ تشکیل کارگروه ویژه نماز در نهاد کتابخانه های عمومی کشور

نشست مسئولان و رابطین ستاد اقامه نماز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی امروز با حضور حجت الاسلام والمسلمین حمیدرضا ارباب سلیمانی مشاور وزیر و دبیر شورای اقامه نماز این وزارتخانه تشکیل شد.
در نشست ستاد اقامه نماز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تصویب شد؛  تشکیل کارگروه ویژه نماز در نهاد کتابخانه های عمومی کشور

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، در این نشست حجت الاسلام والمسلمین ارباب سلیمانی با اشاره به جایگاه ویژه نماز در زندگی انسان گفت: حضرت رسول (ص) فرمایشی دارند بر این اساس که دزدترین دزدان کسی است که از نماز خود بدزدد.

دبیر شورای اقامه نماز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در عین حال تصریح کرد: این فرمایش پیامبر (ص) هشدار دهنده است و باید به آن توجه ویژه داشت.

در بخش دیگری از این نشست، علیرضا مختارپور دبیرکل نهاد کتابخانه های عمومی کشور ضمن تقدیر از خدمات و تلاش های دبیر و همکاران شورای اقامه نماز در پیشبرد برنامه های نماز بر ضرورت آشنایی و هم افزایی بخش های مختلف وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید کرد.

وی همچنین گزارشی از ظرفیت های گسترده نهاد کتابخانه های عمومی کشور از جمله شهرها، روستاها و کلان شهرها ارائه داد و گفت: یکی از ظرفیت های این نهاد، برگزاری جشنواره رضوی است که می توان بخشی از آن را به موضوع نماز اختصاص داد.

در ادامه این نشست اعضای حاضر در جلسه گزارشی از مجموعه عملکرد و فعالیت های حوزه کاری خود در بخش اقامه نماز ارائه دادند و به ارائه پیشنهادهای خود درباره ترویج و توسعه فرهنگ اقامه نماز با استفاده از امکانات و قابلیت های کتابخانه های عمومی پرداختند.

در این نشست مقرر شد مجموعه پیشنهادهای ارائه شده در کارگروه ویژه ای که از سوی نهاد کتابخانه های عمومی درباره نماز تشکیل می شود، مورد بررسی قرار گیرد.

در پایان این نشست از تلاش های سال جاری مسئولان و رابطین اقامه نماز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در حوزه ستادی و سازمان های تابعه تقدیر شد.

 

اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید