نمایش جزییات خبر
۱۳ اسفند ۱۳۹۷ ۱۳:۲۷

آنچه باید متقاضیان حج تمتع 98 بدانند/پاسخ به پرسش‌های متداول متقاضایان

همزمان با آغاز نام نویسی زایران حج تمتع 98بسیاری ازمتقاضیان پرسش‌های متداولی را در خصوص موضوعات حج تمتع پیش رو مطرح می کنند.
آنچه باید متقاضیان حج تمتع 98 بدانند/پاسخ به پرسش‌های متداول متقاضایان

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به نقل از پایگاه اطلاع رسانی حج و زیارت؛ همزمان با آغاز نام نویسی زایران حج تمتع 98بسیاری ازمتقاضیان پرسش های متداولی را در خصوص موضوعات حج تمتع پیش رو مطرح می‌کنند. تعدادی از این پرسش‌ها به شرح زیر است:

آیا متقاضیان می توانند در استان های دیگری غیر از محل سکونت خود نام نویسی کنند؟

پاسخ: در فرآیند ثبت نام کاروان های حج 98 ، نام نویسی فقط در کاروان های شهر یا شهرستان محل اعزام که در سامانه انتخاب شده ، امکان پذیر خواهد بود؛ لازم است تا زایران دقت لازم را داشته باشند.ضمنا بر اساس اطلاع رسانی قبلی زایران تا روز قبل از آغاز ثبت نام امکان ویرایش و اصلاح اطلاعات خود را خواهند داشت.

 

آیا اولویت های بعد از بهمن ماه سال 85 نیز می توانند در فرایند نام نویسی حج امسال حضور یابند و این مهم در صورت مثبت بودن چه زمانی خواهد بود؟

پاسخ: متقاضیانی که فیش های ودیعه گذاری آنها تا 30 بهمن ماه 85 است می توانند تا 5 روز پس از آغاز ثبت نام به کاروان ها مراجعه داشته باشند و در صورت خالی بودن ظرفیت و به تناسب سقف سهمیه هر استان، متقاضیان دارای فیش های تا 15 اسفند ماه 85 دعوت خواهند شد.

 

 متوسط هزینه حج تمتع 98 چه مقدار خواهد بود؟

پاسخ: قیمت کاروان های حج امسال بین 21 میلیون تا 28 میلیون تومان تعیین شده که متوسط قیمت حج سال 98 حدود 25 میلیون تومان خواهد بود.

 

تاریخ دقیق اعزام های حج از چه زمانی آغاز می شود؟

پاسخ: اعزام زایران حدودا در دهه نخست تیرماه سال آینده انجام می گیرد؛ پرواز زایران به عربستان از 20 ایستگاه پروازی صورت می گیرد.

 

گذرنامه زایران چه مدت زمانی باید اعتبار داشته باشد؟

پاسخ: گذرنامه زایران عزیز باید تا 10 بهمن ماه سال 98 اعتبار داشته باشد در غیر این صورت باید متقاضیان اقدام به دریافت گذرنامه جدید کنند.

 

 اعزام های عمره مفرده از چه زمانی آغاز خواهد شد؟

قبل از عملیات حج 98 این مهم انجام نمی گیرد اما مقرر شده که مذاکرات عمره بعد از حج تمتع 98 پیگیری شود.

 

اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید