نمایش جزییات خبر
۱۲ اسفند ۱۳۹۷ ۱۶:۱۷

از سوی موسسه خانه کتاب؛ دومین «عصر کتاب استانی» در خراسان شمالی برگزار می‌شود

دومین «عصر کتاب استانی» ویژه بزرگداشت محمودرضا اکرامی فر، داراب بدخشان و احمد عضدی در خراسان شمالی برگزار می‌شود.
از سوی موسسه خانه کتاب؛ دومین «عصر کتاب استانی» در خراسان شمالی برگزار می‌شود

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به نقل از روابط عمومی موسسه خانه کتاب، آیین بزرگداشت محمودرضا اکرامی فر، داراب بدخشان و احمد عضدی از مفاخر فرهنگ و ادب استان خراسان شمالی در راستای تحقق شعار «ایران فقط تهران نیست» به همت موسسه خانه کتاب و با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی پنج شنبه (۱۶ اسفند ماه) در بجنورد برگزار می شود.

محمودرضا اکرامی‌فر متولد سال ۱۳۳۸ در روستای جوشان اسفراین (خراسان شمالی) است. وی دانش‌آموخته دانشگاه فردوسی مشهد و دانشگاه تهران است و پس از اخذ دانشنامه کارشناسی ارشد خود از دانشگاه آزاد اسلامی به تاجیکستان رفت و دکترای ادبیات فارسی را در رشته مردم‌شناسی از آکادمی علوم این کشور دریافت کرد.

اصول ارتباط جمعی، گریه کردن کم آرزویی نیست، ما با سلیقه مردم پیر می‌شویم، بهارانه‌ها، این کتاب اسم ندارد، آیین شهروندی، کتاب پانزدهم، از ما بهتران، مردم شناسی تبلیغات و... از عناوین بعضی از کتاب‌های اوست.

داراب بدخشان متولد ۱۳۱۴ در مشهد مقدس و از شاعران پیشکسوت شعر آیینی است. مجموعه شعر« تلاوت خورشید» از وی به چاپ رسیده است. این مجموعه در چهار بخش با ۹۹ شعر و چندین رباعی و مفردات به طبع رسیده است که مضمون تمامی اشعار مدح و ثنای اهل بیت(ع) است. از دیگر آثار او می توان به کتاب«یوسفی شدم در چاه» اشاره کرد.

احمد عضدی متولد ۱۳۲۵در خراسان شمالی است که کتاب های زیادی از او مانند شاهکار عضدی، خشم و غارت، افق و سفرنامه، جمال سخن، در ولای اهل بیت، کمال عشق، پند و شعر کرمانجی و فرهنگ لغت نامه کرمانجی منتشر شده است.

آیین بزرگداشت محمودرضا اکرامی فر، داراب بدخشان و احمد عضدی از مفاخر فرهنگ و ادب خراسان شمالی پنج شنبه (۱۶ اسفند) ساعت ۱۸:۳۰ در بجنورد، میدان کارگر، سالن آمفی تئاتر سرپرستی بانک ملی ایران برگزار می شود.

 گفتنی است، این آیین در راستای برنامه‌های سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، تحقق شعار «ایران فقط تهران نیست»، توجه به اهل قلم و ظرفیت‌های استانی موسسه خانه کتاب از سوی این موسسه و با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی برگزار می شود.

موسسه خانه کتاب پیش از این در اولین برنامه «عصر کتاب استانی» از اسفندیار آهنجیده، مرید محمدی و علیرحم شایان، پیشکسوتان فرهنگ و ادب چهار محال و بختیاری تجلیل کرده است.

اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید