نمایش جزییات خبر
۱۲ اسفند ۱۳۹۷ ۱۰:۳۹

پاسخ کارگروه مد و لباس به حواشی سالن مد در تهران

حمید قبادی دبیر کارگروه مد و لباس گفت: مراسم بدون هیچگونه مجوزی انجام شده و محتوای عملکرد آن بسیار نامناسب و ناهنجار است.
پاسخ کارگروه مد و لباس به حواشی سالن مد در تهران

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان،  انتشار فیلم غیرقانونی یک سالن مدفیلم‌ و تصاویری از برگزاری یک نمایش لباس غیرمتعارف در صفحات مجازی، واکنش‌های بسیاری را به دنبال داشته است. حمید قبادی دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، در این باره گفت: این مراسم بدون هیچگونه مجوزی انجام شده و محتوای عملکرد آن بسیار نامناسب و ناهنجار است. کارگروه ساماندهی مد و لباس بلافاصله بعد از پایان مراسم از موضوع مطلع شد و اقدامات لازم را انجام داد. اطلاعات دقیقی از همه افراد حاضر در این فشن شو به دست ما رسیده که افراد حقیقی و حقوقی دقیق شناسایی شدند و به مراجع ذی ربط منعکس شده است.

وی افزود: موسسه برگزار کننده، میزبان، شرکت حامی مالی و محل برگزاری فشن شو شناسایی و طی گزارشی به نهاد‌های ذی ربط معرفی شدند. این رویداد در منطقه لواسان تهران رخ داده و فاقد هر گونه مجوز بوده و به شدت از طرف ما منع می‌شود.

 قبادی تصریح کرد: این اقدام به شدت از سوی هنرمندان طراح و تمامی فعالان عرصه مد و لباس مورد نقد قرار گرفته و لازم است که از این حوزه صیانت شود. اکثر قریب به اتفاق فعالان مد و لباس در ساختار قانونی و با مجوز کارگروه فعالیت می‌کند و این اقدام ناهنجار به مد و لباس کشور خدشه وارد می‌کند.

وی اظهار داشت: هر از چند گاهی ما شاهد این قانون شکنی‌ها هستیم که این کار‌ها نه تنها از سوی دستگاه‌های قانونی و نظارتی بلکه از سوی جامعه مد و لباس کشور و فعالان قانونی محکوم است. پس از اتفاق شب گذشته چند تن از فعالان عرصه مد و لباس برای من پیامک فرستادند و از این اتفاق ابراز نارضایتی کردند. 

دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس در پایان تاکید کرد: هر گونه رویدادی که فعالیت مد و لباس در آن وجود دارد باید طبق قانون مجوزش را از کارگروه ساماندهی مد و لباس دریافت کند. البته این مراسم تنها در حوزه مد و لباس نبوده بلکه رویداد آرایشی بهداشتی، معماری و چند بخش دیگر نیز در مراسم اتفاق افتاده اما نمایش لباس، موضوع برجسته شبکه‌های اجتماعی بوده که در قالب پرفورمنس انجام شده است.

اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید