نمایش جزییات خبر
۸ اسفند ۱۳۹۷ ۱۴:۰۷

تبیین جایگاه و حقوق زن از دیدگاه اسلام در بانکوک

همزمان با بزرگداشت میلاد حضرت زهرا (س)، جایگاه و حقوق زن از دیدگاه اسلام در بانکوک تبیین شد.
تبیین جایگاه و حقوق زن از دیدگاه اسلام در بانکوک

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به نقل از روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، مراسم جشن میلاد حضرت فاطمه زهرا (س) و بزرگداشت روز زن با حضور مهدی حسنخانی، رایزن فرهنگی ایران و علماء و شخصیت‌های فرهنگی و ارادتمندان اهل بیت(ع) در محل مسجد قدیمی پادونگتم در محله شیعیان بانکوک برگزار شد.

حسنخانی، رایزن فرهنگی طی سخنانی، با اشاره به مقام و منزلت بی نظیر حضرت زهرا (س)، فضائل و سیره ایشان به عنوان الگوی جامع زن در اسلام با تکیه بر دفاع از حریم ولایت را برشمارد و گفت: دین مبین اسلام ضمن تبیین نقش اساسی بانوان برای تحکیم بنیان خانواده، بهترین و مؤثرترین روش را برای رشد و پیشرفت همه جانبه زن در ابعاد فردی، خانوادگی و اجتماعی ارائه کرده که با حفظ و حراست از شأن و منزلت وی همراه است.

وی همچنین، وجود چنین الگویی جامع و کاملی را افتخار هر مسلمان و انسان آزاده‌ایی دانست که در پی تحقق خیر و سعادت دنیا و آخرت خود و خانواده خویشند.

حجت‌الاسلام شیخ شریف هادی نیز از دیگر سخنرانان این مراسم به بیان اهمیت و جایگاه حضرت زهرا (س) پرداخت.

در ادامه این مراسم علاوه بر اجرای سرود و اشعاری در خصوص مقام زن و مادر، مسابقه سیره، شخصیت و زندگانی آن حضرت برگزار و به نفرات برتر و برگزیده جوایزی به رسم یادبود اهداء شد.

 

اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید