نمایش جزییات خبر
۴ اسفند ۱۳۹۷ ۲۰:۵۰

صالحی در آیین پایانی سی‌و‌هفتمین جشنواره تئاتر فجر: روند قابل توجهی در تدوین متون نمایشی در حال شکل‌گیری است

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه هنرمندان تئاتر هستند که این هنر را زنده نگه داشتنه‌اند، گفت: روند قابل توجهی در تدوین متون نمایشی در حال شکل‌گیری است.
صالحی در آیین پایانی سی‌و‌هفتمین جشنواره تئاتر فجر: روند قابل توجهی در تدوین متون نمایشی در حال شکل‌گیری است

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سید عباس صالحی در آیین پایانی سی‌و‌هفتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر با بیان این مطلب افزود: در عناوین،اجراها و مخاطبان این هنر شاهد رشد بوده‌ایم و این نشان‌دهنده پویایی تئاتر است. البته مشکلاتی هم داریم که با خلاقیت نسل جوان از آن عبور خواهیم کرد.

وی گفت: جشنواره فجر امسال نشانی از اتفاقات مختلف در چهل سالگی انقلاب است و در نقطه نقطه ایران جای پای هنرهای نمایشی دیده می‌شود و همچنین ساختاربندی جشنواره هم شکل روشن‌تری پیدا کرده است.

وی ادامه داد: اتفاق دیگر به مناسبت چهلمین سال انقلاب، رشد محسوس در نمایش‌نامه‌نویسی بوده و روند قابل توجهی در تدوین متون دیده شده که معاونت هنری این زمینه را به عنوان یک خدمت خواهد داشت تا برای نشر آن‌ها همت گمارد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی یادآور شد: شاهدیم که روند قابل توجهی در تدوین متون نمایشی خوب در حال شکل‌گیری است. به طوری که حدود ۶۰۰ اثر از سوی نسل جوان تدوین شده است.

اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید