نمایش جزییات خبر
۴ اسفند ۱۳۹۷ ۱۸:۱۹

جهانگیری در آئین پایانی پنجمین جشنواره روستاهای دوستدار کتاب: شایعات درباره استعفای آقای صالحی صحت ندارد/ کتاب مظهر اصلی اندیشه است

معاون اول رئیس جمهوری با بیان اینکه آقای عباس صالحی از مدیران دلسوز و پیگیر کشور است، گفت: تمام شایعاتی که طی روزهای گذشته درباره استعفای ایشان مطرح شد پایه و اساس ندارد. ایشان در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با قدرت به کار خود ادامه می‌دهد و اگر حمایتی نیز لازم باشد قطعاً از سوی دولت و رئیس جمهوری انجام می‌شود.
جهانگیری در آئین پایانی پنجمین جشنواره روستاهای دوستدار کتاب: شایعات درباره استعفای آقای صالحی صحت ندارد/ کتاب مظهر اصلی اندیشه است

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری امروز در «مراسم پایانی پنجمین جشنواره روستاهای دوستدار کتاب و معرفی پنجمین پایتخت کتاب ایران» با بیان این که پیش نیاز و سنگ بنای هر کاری در کشور توسعه و نشاط فرهنگی است، اظهار داشت: مهمترین رسانه و ابزار پیام‌رسان در بخش فرهنگ کتاب است. کتاب مظهر اصلی اندیشه است و اگر به دنبال رونق اندیشه هستیم باید به دنبال رونق کتاب و حمایت از خانواده نشر باشیم.

وی ادامه داد: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بانی کار بسیار خوبی در این زمینه شده و به مسائل فرهنگی روستاهای کشور به عنوان کانون‌های حقوقی که نقش بسیار مهمی در مسائل اقتصادی و سیاسی و اجتماعی دارند توجه ویژه‌ای نشان داده است.

وی تاکید کرد: پرداختن به مسائل فرهنگی روستاها یکی از مسائل اصلی است که همه باید به آن ها توجه کنند و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در این زمینه کارهای بسیار خوبی انجام داده است.

معاون اول رئیس جمهوری با تاکید بر این که در شهرستان‌ها و روستاهای کشور ظرفیت‌های خوبی در حوزه فرهنگی وجود دارند که باید از سوی دولت مورد توجه و حمایت قرار بگیرد، به آئین انتخاب سالانه پایتخت کتاب در کشور اشاره کرد و افزود: اصول انتخاب پایتخت کتاب اصولی پایدار و قابل قبول است و انتخاب یزد به عنوان پنجمین پایتخت کتاب کشور اقدام بسیار شایسته‌ای است زیرا مردم این شهر از هر نظر شایسته انتخاب به عنوان پایتخت فرهنگی هستند.

جهانگیری همچنین با انتقاد برخی از اهالی فرهنگ درباره عدم تخصیص اعتبارات مالی مورد نیاز این بخش گفت: دولت در ایام فعلی با محدودیت‌هایی از نظر منابع مالی مواجه است. با این حال باید یارانه بخش‌های فرهنگی از جمله مطبوعات و کتاب پرداخت شود تا دغدغه فعالان فرهنگی برطرف شود.

وی با اشاره به برگزاری جشنواره‌های مختلف فرهنگی از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در سال جاری گفت: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و وزیر آن با برگزاری جشنواره‌های بسیاری در سال جاری نشاط فرهنگی در کشور ایجاد کرده اند.

معاون اول رئیس جمهوری با اشاره به شایعات اخیر مبنی بر استعفای وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: آقای عباس صالحی از مدیران دلسوز و پیگیر کشور است و تمام شایعاتی که طی روزهای گذشته درباره استعفای ایشان مطرح شد پایه و اساس ندارد. ایشان در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با قدرت به کار خود ادامه می‌دهد و اگر حمایتی نیز لازم باشد قطعاً از سوی دولت و رئیس جمهوری انجام می‌شود.

اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید