نمایش جزییات خبر
۲ اسفند ۱۳۹۷ ۱۸:۲۴

صالحی در بازدید از هشتمین جشنواره مد و لباس فجر: توجه جدی به حوزه طراحی در صنعت مد و لباس شده است

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی عصر امروز ضمن بازدید از بخش های مختلف هشتمین جشنواره مد و لباس فجر گفت: در گذشته در زمینه طراحی مد و لباس کپی برداری و تقلید داشتیم ولی در بازدیدی که از هشتمین جشنواره مد و لباس فجر داشتم مشاهده شد که توجه جدی به طراحی خلاقانه با الهام از هویت ایرانی اسلامی شده است.
صالحی در بازدید از هشتمین جشنواره مد و لباس فجر: توجه جدی به حوزه طراحی در صنعت مد و لباس شده است
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سیدعباس صالحی در حاشیه بازدید از این جشنواره ضمن بیان این مطلب افزود: اگر توجه به طراحی در گذشته در حاشیه بود ولی امروز در این جشنواره نقش حائز اهمیتی پیدا کرده است.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: در برگزاری جشنواره های مد و لباس باید از ظرفیت های مناطق مختلف کشور در این زمینه الهام بگیریم و طراحی های جدید و خلاق خلق کنیم.
وی تصریح کرد: امسال در جشنواره مد و لباس فجر به مکران توجه شده است. مکران بخشی از کشورمان است که دارای ظرفیت های بسیاری است. توجه به این حوزه اتفاق مهمی است. به این معنا که بخشی از ظرفیت و هویت ایرانی عرضه شده است و در سال های آینده نیز می توان با توجه به ظرفیت های شمال، جنوب، شرق و ... کشور این مسیر را ادامه داد.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: در حوزه مد و لباس یک جریان نوآورانه و خلاق پیش رو داریم و تا مرحله تولید انبوه فاصله داریم ولی باید با شکیبایی منتظر محصول و میوه آن باشیم.
صالحی افزود: در بخش طراحی و اجرای مد و لباس باید به همگرا بودن با اخلاق و هنجارهای جامعه نیز توجه داشته باشیم. 
وی درباره نقش رسانه ها در اطلاع رسانی مد و لباس گفت: هر چقدر رسانه ها در این زمینه فعال تر باشند شتاب این حوزه بیشتر می شود. ما دارای رسانه های متنوعی از جمله رسانه ملی، مطبوعات، خبرگزاری ها و فضاهای مجازی هستیم که اگر بخواهیم اقتصاد مقاومتی با ویژگی های بومی و فرهنگ ملی ایرانی اسلامی داشته باشیم باید به مد و لباس هم توجه داشته باشیم.
وی در عین حال تصریح کرد: هر چقدر در حوزه مد و لباس هم از لحاظ اقتصادی و هم از لحاظ فرهنگی درون زا تر باشیم کمک بسیاری به این بخش در کشور می شود و رسانه ها نیز می توانند در این مسیر به هویت ایرانی مان کمک کنند.
صالحی ادامه داد: در جشنواره امسال حرکت های رو به جلویی داشتیم و حضور موسسات حوزه لباس و همچنین بخش آموزش در نمایشگاه از اتفاقات خوب این دوره بود.
وی افزود: این نمایشگاه فرصتی را فراهم کرده است تا بین تولید کننده و مصرف کننده ارتباط مستقیم پدید آید. همچنیین تفاهم نامه هایی که بین طراحان و تولید کنندگان شکل می گیرد از جمله اتفاقات خوب این نمایشگاه است.
اشتراک در
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید