• اخبار

پیام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به مناسبت انتشار هفت هزارمین شماره روزنامه ایران

پیام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به مناسبت انتشار هفت هزارمین شماره روزنامه ایران
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به مناسبت انتشار هفت هزارمین شماره روزنامه ایران پیامی صادر کرد.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، در پیام سیدعباس صالحی که در آیین تکریم و معارفه مدیرعامل موسسه مطبوعاتی ایران که از سوی همایون امیرزاده رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی قرائت شد، آمده است:

«در دوران تحول و یا دگردیسی رسانه، نقش و جایگاه اصحاب رسانه بیش از پیش اهمیت می­یابد؛ آنان از یک سو باید رویدادها را در قالب خبر آگاهی­بخش مخابره کنند و از سویی فراتر از خبر باید تفاسیر را در بستری واقع­بینانه در اختیار مخاطب قرار دهند. علاوه بر آن باید متعهدانه به پیامدهای پیام­ها و نظرهای خود نیز بیاندیشند.

یکی از فرازهای مهم بیانیه «گام دوم انقلاب» که رهبر معظم انقلاب خطاب به ملت ایران صادر کردند، توجه به همین سیاست تبلیغی و رسانه­ای دشمن با هدف مأیوس­سازی مردم و حتی مسئولان و مدیران ما از آینده است. چنانکه ایشان خبرهای دروغ، تحلیل­های مغرضانه، وارونه نشان دادن واقعیت­ها، پنهان کردن جلوه­های امیدبخش، بزرگ کردن عیوب کوچک و کوچک نشان دادن یا انکار محسّنات بزرگ را جزو برنامه همیشگی هزاران رسانه صوتی و تصویری و اینترنتی دشمنان ملّت ایران عنوان کرده­اند که رسالت و مأموریت اصحاب قلم را در این نبرد همه­جانبه با هسته­های ضد اعتماد­ساز و آینده­سوز بیشتر تبیین می­کند.

اصحاب رسانه فقط راویان بی­نظیر نیستند که ناظران بانظر هستند که در مقابل رسانه­های شبه سلاح خارجی، همچون سامانه حفظ صلاح داخلی عمل می­کنند.آینده­سازی می­کنند تا خبرپردازی، دیده­سازی می­کنند تا دیده­بانی، قلم در دست اصحاب رسانه همچون سلاح دفاع از مرزهای دینی، اخلاقی، فکری، فرهنگی و ملی عمل می­کند که بذر نگاه به آینده را در فضای عمومی می­کارد.

گرچه دشواری ایام و دشمنی اغیار، اهل رسانه را نیز از تیغ گزند خود مصون نداشته و آنان را در این مصاف سخت، علاوه بر آنکه باید زورق خود را از تلاطم بادهای ناهموار ناامیدی القایی نگاه دارند، باید نگاهبان زورقی باشند که با انواع طوفان­های اقتصادی نه فقط معیشت که ماهیت آن را نیز تهدید می­کند. از تأمین کاغذ تا تسهیل توزیع روزنامه­ها و از تضمین معیشت تا تأمین حداقل­های رفاهی اهالی قلم جزو سخت­ترین مسئولیت­های مدیران رسانه­هاست که به­ویژه در این تلاطم­های اخیر رخ نموده است.

در چنین دوره حساسی، انتشار هفت هزارمین شماره و تداوم اثربخشی و استمرار جریان­سازی یک روزنامه، خود یک اتفاق میمون و مبارک است. روزنامه «ایران» در آغاز بیست و پنجمین سال حیات خود همچنان روزنامه ملی ماست. «ایران» روزنامه نظام و انقلاب اسلامی و همه مردم ایران است؛ صدای همه آنان که دل در گرو ایران دارند.

استمرار ربع قرن اثربخشی رسانه­ای، بدون شک مرهون تلاش­های روزنامه­نگارانی است که متعهدانه و مبتکرانه «ایران» را دوست داشتند و باید از اهتمام دلسوزانه بنیانگذاران و مدیران این سالیان تقدیر کرد؛ و اینک اتفاق مبارکی است در هفت­هزارمین شماره روزنامه از مدیری تجلیل می­شود که در پنج سال اخیر از هیچ تلاشی برای ارتقای«ایران» فروگذار نکرد و از مدیری استقبال می­شود که «ایران» را در ادامه حیات حرفه­ای خود با نیروی جوان و فکر پویا همراهی کند که بدون شک همیاری کلیه روزنامه­نگاران «ایران» صاحبان اصلی این روزنامه را می­طلبد. به آقای مهندس محمدتقی روغنی­ها دست مریزاد گفته و برای آقای مهندس مهدی شفیعی آرزوی توفیق می­کنم؛ با تبریک انتشار هفت­هزارمین شماره «ایران» و آرزوی فرداهایی بهتر برای «ایران» و ایرانیان.»

 

 

 

 

۲۸ بهمن ۱۳۹۷ ۱۵:۴۸
  • اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500