• اخبار

برگزاری آیین اختتامیه کنگره شعر فاطمی «یاقوت کبود»

برگزاری آیین اختتامیه کنگره شعر فاطمی «یاقوت کبود»
آیین اختتامیه کنگره ملّی شعر فاطمی «یاقوت کبود»، عصر روز پنجشنبه هیجدهم بهمن ماه سال جاری با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم، استاد محمدعلی مجاهدی دبیر شعر آیینی کشور، محسن قاسمی رئیس انجمن ادبی استان و شاعران آیینی برجسته از سراسر کشور در قم برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم، محمدعلی مجاهدی دبیر شعر آیینی کشور در آیین اختتامیه کنگره شعر فاطمی «یاقوت کبود» با اشاره به اینکه جامعه امروزی دیگر کلی نگر نیست، گفت: امروز ما باید نگاه جزئی به ابعاد زندگانی اهل بیت(ع) داشته باشیم و در هر بعد به شعر سرایی بپردازیم، زیرا امروز نیاز جامعه تبیین جزئیات زندگی نورانی اهل بیت(ع) است.

پدر شعر آیینی کشور با تأکید بر اینکه اشعاری که در زمینه مدح و مرثیه اهل بیت(ع) سروده می شود از محتوای غنی برخوردار باشد، ابراز کرد: شاعران آیینی باید با مطالعه و دقت های علمی، جزئیات زندگانی نورانی اهل بیت(ع) را استخراج کرده و در هر رشته به شعرسرایی و مدیحه سرایی بپردازند.

گفتنی است مجموع آثار دریافتی کنگره ملی شعر فاطمی یاقوت کبود، پانصد و هفتاد و نه اثر از دویست و سی شش شاعر بوده که آثار کدبندی شده و پس از سه مرحله داوری به پنجاه و هشت اثر رسید و در مرحله نهایی چهارده نفر برگزیده شدند.

در این مراسم، علاوه بر شعرخوانی توسط سیدموسی حسینی کاشانی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم، نفرات برگزیده در کنگره شعر فاطمی نیز با حضور در این گردهمایی به شعرخوانی پرداختند و مداحان اهل بیت(ع) نیز با حضور در این مراسم و مرثیه خوانی به مناسبت شهادت حضرت صدیقه طاهره(س) عزاداری کردند.

لازم به ذکر است در پایان این مراسم از نفرات برگزیده در کنگره شعر فاطمی «یاقوت کبود» به نام های علیرضا رجبعلی زاده، محسن کاویانی، ابراهیم زمانی، سعید مبشر، علی کاوند، میلاد حبیبی، میثم داوودی، علی مردی پور، علیرضا اطلاقی، سیدحجت سیادت، رضا نیکوکار، جواد الهی پور، ایمان کریمی و مسعود یوسف پور با اهدای لوح تقدیر و جوایز ارزشمندی تقدیر به عمل آمد.

روابط عمومی فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم
۲۱ بهمن ۱۳۹۷ ۱۱:۱۱
  • اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500