• اخبار

نخستین دور گفت‌وگوهای دینی ایران و ژاپن / 2 شی میزو: با حفظ ارزش‌های فرهنگی خود به توسعه رسیدیم

نخستین دور گفت‌وگوهای دینی ایران و ژاپن / 2 شی میزو: با حفظ ارزش‌های فرهنگی خود به توسعه رسیدیم
رییس دانشگاه کوگاکان گفت: ژاپن، اولین کشور توسعه‎یافته در آسیاست که توانست با حفظ ریشه‎های فرهنگی و آداب و رسوم معنوی و سنتی خویش، به بالاترین سطح علمی و فناوری در جهان دست یابد.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به نقل از روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، شی میزو، رییس دانشگاه کوگاکان در سخنرانی خود در آیین افتتاح نخستین دور گفت‌وگوهای دینی ایران و ژاپن، ضمن خوش‌آمدگویی به رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و ابراز خرسندی از ارایه پیشنهاد برگزاری اولین دور گفتوگوهای دینی اسلام و شینتو گفت: ژاپن، اولین کشور توسعهیافته در آسیاست که توانست با حفظ ریشههای فرهنگی و آداب و رسوم معنوی و سنتی خویش، به بالاترین سطح علمی و فناوری در جهان دست یابد و هم پایه معنوی ژاپنی و هم هسته‌ فرهنگ آن، «شینتو» است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه ممکن است میان تمدنهای بزرگ ژاپن و ایران، تفاوتهایی وجود داشته باشد؛ اما فهم و شناخت دقیق و درست از این دو تمدن بزرگ توأم باافتخار، احترام به ارزش‌ها، آداب، رسوم و طرز تفکر و تأکید بر اشتراکات بسیار مهم است که می‌تواند از جمله نتایج این نشست ارزشمند باشد.

شی میزو همچنین به جایگاه دانشگاه کوگاکان هم اشاره کرد و گفت: این دانشگاه یکی از قطب‌های مطالعات شینتو و نهاد آموزش و پرورش آن است و شهر ایسه که این دانشگاه در آن قرار دارد، مهمترین مکان مقدس شینتو در ژاپن شناخته میشود و همچنین معبد ایسه که روابط ویژه و تاریخی با خانواده امپراطور ژاپن دارد و زیر نظر آنان اداره می‌شود.

شوی در پایان سخنان خود ضمن ابراز خرسندی از برگزاری این نشست اظهار امیدواری کرد؛ با ارتقای سطح تبادلات و برگزاری گفت‌وگوها و برگزاری چنین نشست‌هایی به درک متقابل و نتایج فراوان برای نسل آینده دست یابیم.

۲۱ بهمن ۱۳۹۷ ۱۱:۰۵
  • اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500