• اخبار

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در آیین افتتاحیه کتابخانه مرکزی مشهد: کتابخانه محل رویش سرمایه اجتماعی است

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در آیین افتتاحیه کتابخانه مرکزی مشهد: کتابخانه محل رویش سرمایه اجتماعی است
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: باید تلاش کنیم جریان و جامعه دانش محور و دانایی محور بر مبنای کتاب ایجاد کنیم و کتابخانه ها باید محلی برای زندگی اجتماعی بهتر باشند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی، سیدعباس صالحی روز دوشنبه در مراسم بهره برداری کتابخانه مرکزی امام خمینی(ره) مشهد افزود: در تمدن اسلامی مسجد و کتابخانه پایگاه های پیشگام در توسعه تمدن بوده اند.

وی کتابخانه را نقطه جهش جامعه سازی دانست و افزود: کتابخانه ها باید به عنوان نهاد مولد سرمایه اجتماعی بر محور کتاب فعالیت کنند، کتابخانه صرفا محل کتاب خواندن نیست بلکه محل رویش سرمایه اجتماعی است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: در طول 40 سال حیات مبارک انقلاب اسلامی اتفاقات خوبی در حوزه کتاب و کتابخانه در ایران شکل گرفته و جریان رشد کتابخانه ها بسیار وسیع تر شده است.

وی گفت: کتابخانه باید فرصت های گفت و گو را فراهم کند، بنابراین باید تلاش خود را در جهت جریان سازی کتابخانه ها متمرکز کنیم.

دبیرکل نهاد کتابخانه های عمومی کشور نیز در این مراسم گفت: انقلاب اسلامی ایران انقلابی فرهنگی است و دستاوردهای خوبی در این بخش داشته است.

علیرضا مختارپور افزود: دشمن با شبیخون فرهنگی قصد دارد میان جوانان و انقلاب اسلامی ایران فاصله اندازد اما تمام معادلات دشمن به هم ریخته زیرا از میان نسل جدید که انقلاب و دفاع مقدس را ندیده اند مدافعان حرم برخاسته اند.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی
۱۵ بهمن ۱۳۹۷ ۱۲:۴۱
  • اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500