• اخبار

صالحی در آیین تکریم و معارفه دبیران پیشین و جدید شورای عالی انقلاب فرهنگی: رشد فرهنگ و علم در مسیر تحولات شتابنده است

صالحی در آیین تکریم و معارفه دبیران پیشین و جدید شورای عالی انقلاب فرهنگی: رشد فرهنگ و علم در مسیر تحولات شتابنده است
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: در دنیای امروز با رشد شتابنده عرصه فرهنگ و علم مواجه هستیم و مواجهه ما با آن در فضای تحولات شتابنده است.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سیدعباس صالحی امروز در آیین تکریم و معارفه محمدرضا مخبر دزفولی دبیر پیشین و سیدسعیدرضا عاملی دبیر جدید شورای عالی انقلاب فرهنگی با تاکید بر این مطلب افزود: در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی هستیم که این انقلاب دارای میوه های بسیاری از جمله دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی است.

وی ادامه داد: این شورا از ابتدای شکل گیری دارای سه دوره کاری است. نهادسازی در حوزه  علم و فرهنگ اولین دوره کاری این شورا است.

صالحی تصریح کرد: با توجه به اتفاقات آغاز انقلاب، کشور نیاز به نهادسازی های مجدد داشت و شوراها و موسسات جدیدی که ایجاد شد از جمله اقدامات این شورا در این دوره کاری است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: دوره کاری دوم این شورا تنظیم مقررات و تدوین سیاست ها به تناسب نیازهای مقطعی و آینده است.

وی افزود: دوره سوم که از ابتدای دبیری آقای مخبردزفولی آغاز شد، ادامه رویکردهای گذشته و رویکردهای جدید برای شکل دهی نقشه های جامع در حوزه فرهنگ و علم است تا تصویری جامع از مسیر موجود در آینده خود داشته باشیم.

صالحی در عین حال تصریح کرد: با این نگاه سندهایی نیز در حوزه های علم و فرهنگ شکل گرفت که از آن جمله می توان به سند آموزش و پرورش، سند توسعه هوا فضایی کشور، سند علوم فناوری های سلول های بنیادین و ... اشاره کرد.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: آقای مخبردزفولی در دوره سوم این شورا نقش مهمی در پیش نیازهای تدوین این سندها و همچنین نزدیک کردن نگاه های مختلف به یکدیگر، تصویب مراحل اجرای سند و ... داشته اند که در آینده علم و فرهنگ ماندگار است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: دوره چهارم این شورا با حضور آقای عاملی آغاز می شود

وی گفت: باید ببینیم چگونه می توانیم با رشد شتابنده عرصه فرهنگ و علم مواجه می شویم. مواجهه ما با آن در فضای تحولات شتابنده است.

صالحی ادامه داد: به نظر می آید فضای مجازی نشان می دهد اتفاقاتی در عرصه علم وفرهنگ در حال رخ دادن است که نمی توانیم با روش های گذشته ارتباط بگیریم.

وی در عین حال تصریح کرد: یادگیری های فردی غیر رسمی در حال جایگزینی روش های یادگیری گذشته است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: تعلق خاطر آقای عاملی به فضای مجازی، کمک می کند تا مدیریت اقتضائی عرصه فرهنگ و علم با این نگاه دنبال شود.

وی گفت: تخصص و آشنایی آقای عاملی به مطالعات عرصه جهانی و تجربه ها و مهارت های علمی ایشان به کمک دبیرخانه شوای عالی انقلاب فرهنگ می آید تا در تغییر معادلات جهانی ایران اسلامی همچنان مهد و قله علم و فرهنگ باشد.

 خبر: سیدحمید نواده قره سیدی


۲۵ دی ۱۳۹۷ ۱۶:۲۳
  • اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500