نمایش جزییات خبر
۱۹ دی ۱۳۹۷ ۱۸:۱۱

آغاز جشنواره ذکر و ذاکرین در زاهدان

جشنواره ذکر و ذاکرین امروز با حضور گروه های موسیقی 8 استان در زاهدان آغاز به کار کرد.
آغاز جشنواره ذکر و ذاکرین در زاهدان
به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان، معاون هنری وسینمایی  اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی  سیستان و بلوچستان در افتتاحیه جشنواره ذکر و ذاکرین که در تالار اشراق برگزار شد گفت: جشنواره ذکر و ذاکرین از مجموعه جشنواره های آیات است که با همکاری معاونت قرآن و عترت و هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در بخش های مختلف در کشور برگزار می شود که قسمت آواها و نغمات به سیستان و بلوچستان واگذار شد .
نصیر احمد ملازهی با إبراز خوشحالی از میزبانی هنرمندان موسیقی آیینی ،دینی وعبادی کشور،افزود: گروه هایی از آذربایجان شرقی، خراسان شمالی، خراسان رضوی، کردستان، هرمزگان، کرمان جنوب و سیستان و بلوچستان در این جشنواره حضور دارند. 
بر اساس این گزارش، این جشنواره امروز و فردا در تالار اشراق و تالار سینمایی هلال زاهدان برگزار می شود. در روز اول این جشنواره اجرای گروه هامون تا مکران به سرپرستی استاد حبیب ا... قادر آتشگر، گروه اخوان به سرپرستی استاد خلیفه منصور مرادی، گروه پیر پتر به سرپرستی خلیفه مراد رئیسی، گروه عاشیق لاز (میشو) به سرپرستی استاد احمد ملکی علیشاه، گروه آنامیس به سرپرستی عبدالرضا سهرابی، گروه تواشیح محبین الحسین به سرپرستی ابوالفضل رهدار و گروه مهرگان به سرپرستی هوشنگ کردستانی، ابتهال خوانی حسین غلامی پور، مناجات خوانی استاد حسین عبدی و منقبت خوانی استاد بخشی حسین ولی نژاد برنامه ریزی شده است.
روابط عمومی اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی سیستان وبلوچستان
اشتراک در
کلیدواژه ها: آغاز جشنواره ذکر و ذاکرین در زاهدان
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید