نمایش جزییات خبر
۱۹ دی ۱۳۹۷ ۱۵:۲۰

درویش نژاد: فعالیت های قرآنی را در حد برنامه های اداری و تشریفاتی محدود نکنیم

نشست هم اندیشی دستگاه های متولی برگزاری آزمون سراسری قرآن کریم با حضور مدیرکل اوقاف و امور خیریه و معاون اداره کل آموزش و پرورش استان در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی همدان برگزار شد
درویش نژاد: فعالیت های قرآنی را در حد برنامه های اداری و تشریفاتی محدود نکنیم

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان در این جلسه با بیان اینکه اساس انقلاب دین اسلام و قرآن است، گفت: سند توسعه، منشور آسمانی است که اگر به آن توجه کنیم بخش زیادی از ناهنجاری های جامعه از بین می رود.
علیرضا درویش نژاد با تاکید بر اینکه گاهی فراموش می کنیم توجه به قرآن کریم از مبانی اصلی انقلاب اسلامی است، خاطرنشان کرد: رابطه ما با قرآن باید رابطه علمی باشد و با خرافات این حوزه مقابله کنیم.
وی با بیان اینکه برگزاری آزمون های قرآنی، برنامه ای علمی است اظهار کرد: انس با قرآن از سنین کودکی تاثیر بسزایی در نهادینه ساختن جایگاه این کتاب آسمانی در زندگی روزمره دارد و اهمیت این نکته باید برای مسئولان هم شفاف سازی شود.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان با تاکید بر اینکه در حوزه قرآنی نباید فقط به بخشنامه های اداری اکتفا کنیم، گفت: برنامه های حوزه ترویج و توسعه فعالیت های قرآنی امری معنوی است و نباید آن را در حد برنامه های اداری و تشریفاتی محدود کنیم.
درویش نژاد گفت: ما همان اندازه که وظیفه داریم به حوزه های مختلف فرهنگی و هنری بپردازیم، باید فعالیت های دینی و مذهبی را هم توسعه دهیم؛ اصل ارزش های اجتماعی در مضامین دینی و مذهبی نهفته است.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان
اشتراک در
کلیدواژه ها: همدان، فرهنگ، هنر، جشنواره
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید