• اخبار

صالحی در پایان سفر به آذربایجان غربی به خبرنگاران چه گفت؟

صالحی در پایان سفر به آذربایجان غربی به خبرنگاران چه گفت؟
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی عصر امروز در پایان سفر دو روزه خود به استان آذربایجان غربی در نشستی با اصحاب رسانه این استان به پرسش های آن ها پاسخ داد.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سیدعباس صالحی در این نشست با اشاره به اینکه در سال گذشته میزان یارانه پرداختی به مطبوعات 800 میلیارد ریال بوده، گفت: امسال این میزان از ابتدای سال جاری تاکنون 250 میلیارد ریال بوده است.

وی افزود: مطبوعات کاغذی باید مزیت های خود را در صحت، دقت و تولید محتوای کیفی نشان بدهند و جایگاه واقعی خود را حفظ کنند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی تصریح کرد: مطبوعات محلی در شرایط سختی منتشر می شود و یارانه های امسال در 6 ماهه دوم با نگاه حمایتی و تغییر ایجاد شده، توزیع می شود.

وی ادامه داد: در سه ماهه اخیر 20 هزار تن کاغذ در کشور توزیع شده که 90 درصد آن به نشریات غیردولتی تخصیص یافته است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اینکه شفافیت در زمینه نظام حمایت از آگهی ها وجود دارد اما کافی نیست، گفت: باید دستورالعمل ها، مجوزها و نظارت ها در اتاق شیشه ای دیده شود تا در نتیجه برطرف شدن سوءتفاهم ها، نقدپذیری افزایش پیدا کند.

صالحی در پاسخ به پرسشی مبنی بر راهکارهای موجود برای افزایش بودجه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، گفت: محدودیت های فراوانی در تخصیص بودجه وجود داشت و برای سال بعد نیز وجود خواهد داشت.

وی افزود: بخش خصوصی باید به کمک دولت بیاید و در سایه هم افزایی نهادهای دولتی، عمومی و خصوصی مشکل ناکافی بودن بودجه فرهنگی تاحدی برطرف می شود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره فعالیت های سایت ها و کانال های تلگرامی غیرمجوزدار گفت: تذکرهای لازم توسط معاونت مطبوعاتی به این رسانه ها داده شده است و برای این تذکرها پایان و محدوده ای وجود خواهد داشت.

صالحی با اشاره به اینکه لایحه نظام جامع رسانه ای در حال طی مسیر قانونی بوده و قسمتی از آن اصلاح شده است، گفت: برداشت تدوین کنندگان این لایحه این بود که این قانون می تواند به کمک فضای نظام رسانه ای بیاید و در دفاع حقوق رسانه موثر باشد.

وی اعلام کرد: بنیاد فرهنگ، هنر و ادب آذربایجان پیش از این دچار فراز و نشیب هایی بود و در روزهای اخیر رییس جدید آن منصوب شد.

صالحی با بیان اینکه نگاه دولت تعامل حداکثری با رسانه هاست، گفت: رسانه مکمل دولت و رکن چهارم دموکراسی است و امیدواریم مشکلات خبرنگاران با مسوولان از طریق تعامل مسوولان با رسانه ها، رعایت اخلاق و قانون های حرفه ای توسط اهالی رسانه و در چهارچوب گفت و گو حل شود.

 

 

 

۴ دی ۱۳۹۷ ۲۱:۵۲
  • اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500