نمایش جزییات خبر
۲۱ آذر ۱۳۹۷ ۱۵:۲۰

صرفه جویی در دستگاه‌های اجرایی کشور در دستور کار دولت قرار گرفت

مصرف بهینه و ایمن گاز طبیعی در کلیه وزارتخانه‌ها، سازمان‌ها، موسسات و شرکت‌های دولتی، نهادهای انقلاب اسلامی، نیروهای مسلح و استانداری‌ها الزامی شد.
صرفه جویی در دستگاه‌های اجرایی کشور در دستور کار دولت قرار گرفت

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، بر اساس بخشنامه ابلاغی ریاست جمهوری، کلیه دستگاه‌های اجرایی کشور موظف شدند تا پایان سال مصرف بهینه و ایمن گاز طبیعی را در دستور کار قرار دهند.

در این بخشنامه برای اصلاح الگوی مصرف بر مواردی مانند رعایت دمای 18 تا 21 درجه در فضاهای داخلی و بسته، روشن کردن وسایل گرمایشی یک ساعت قبل از آغاز وقت اداری و خاموش کردن آن‌ها در پایان وقت اداری، استفاده از دستگاه‌های گازسوز استاندارد با برچسب انرژی بالا و انجام معاینه فنی موتورخانه‌ها توسط شرکت‌های تایید صلاحیت شده از سوی سازمان ملی استاندارد تاکید شده است.

بر اساس این بخشنامه شرکت ملی گاز ایران و شرکت‌های گاز استانی مکلف به پیگیری اجرای دقیق مفاد بخشنامه هستند. استانداران نیز موظفند ضمن طرح مسئله در شورای اداری استان، پیگیری‌های لازم را برای صرفه جویی در دستگاه‌های اجرایی را به انجام رسانند.

همچنین صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران باید با به‌کارگیری روش‌های موثر در جهت ترغیب جامعه به صرفه‌جویی و کاهش مصرف گاز طبیعی نسبت به اطلاع‌رسانی مطلوب اقدام نماید. وظیفه اطلاع‌رسانی برای کارکنان در دستگاه‌های اجرایی نیز بر عهده روابط عمومی‌ها گذاشته شده است. 

اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید