نمایش جزییات خبر
۲۰ آذر ۱۳۹۷ ۱۴:۱۷

حدود 12 هزار نفر عضو شورای فرهنگ عمومی کشور هستند

مدیر کل دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی کشور گفت: شورای فرهنگ و عمومی به عنوان سیاست گذار ریل فرهنگی کشور هم اینک 10 تا 12 هزار نفر عضو دارد.
حدود 12 هزار نفر عضو شورای فرهنگ عمومی کشور هستند
به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی سیستان وبلوچستان، فاضل عبادی روز سه شنبه در همایش فرهنگ عمومی سیستان و بلوچستان سبک زندگی اسلامی ایرانی که در تالار اشراق مجتمع فرهنگی هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی این استان در زاهدان برگزار شد اظهار داشت: شورای فرهنگ عمومی هم اینک در 32 استان، سه منطقه آزاد و نزدیک به 400 شهرستان کشور فعال است.
وی ادامه داد: تقریبا هر شورای فرهنگ عمومی دارای 30 نفر عضو است که ظرفیت بسیار عظیم فرهنگی محسوب می شود.
مدیر کل دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی کشور گفت: شوراهای فرهنگ عمومی کشور از سال 1364 تا کنون 10 دوره کاری با حضور وزرای فرهنگ و ارشاد اسلامی تشکیل داده است.
وی تصریح کرد: شوراهای فرهنگ عمومی در دوره جدید با هدف استفاده از ظرفیت دستگاهها، انسجام و هم افزایی دستگاههای فرهنگی در سطح کشور برگزار می شود.
عبادی اظهار داشت: در ابتدای مسئولیت سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی 15 سرفصل در 75 برنامه در شورای فرهنگ عمومی کشور به تصویب رسیده است.
وی بحث گفتمان سازی اقتصاد مقاومتی، سرمایه اجتماعی اخلاق عمومی، زنان و خانواده، بهداشت و سلامت، آسیب های اجتماعی، دین و فرهنگ خرد، ترویج فرهنگ علم و دانش و ایثار و شهادت را از جمله سر فصل های تصویب شده در شورای فرهنگ عمومی کشور عنوان کرد.
مدیر کل دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی کشور گفت: اگر بخواهیم چهار عنصر اصلی در سبک زندگی از جمله خانواده، جامعه، همسالان و فضای مجازی را نام ببریم یکی از عوامل تاثیر گذار در سبک زندگی فضای مجازی است.
وی بیان کرد: فرهنگ عمومی و سبک زندگی دو واژه جداناشدنی از همدیگر هستند و اگر بخواهیم فرهنگ عمومی ارتقا پیدا کند لزوم توجه به سبک زندگی و حواشی آن باید در رصد متولیان فرهنگی قرار گیرد.
عبادی اظهار داشت: گفتمان فرهنگی درباره سبک زندگی باید در دستور کار متولیان فرهنگ عمومی کشور قرار گیرد تا بتوان به نتایج دلخواه رسید.
وی بیان کرد: همگانی و مردمی کردن فعالیت های مربوط به سبک زندگی با بهره گیری از ظرفیت های انجمن های فرهنگی و سمن ها در این مسیر لازم و ضروریست.
مدیر کل دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی کشور گفت: بازگشت به آموزه های دینی، ایستادگی در برابر تهاجمات فرهنگی و توجه به آداب و رسوم گذشتگان از عوامل موثر در تقویت شورای فرهنگ عمومی است.
وی بیان کرد: فرهنگ هر کشور هویت آن جامعه است و تفاوت جوامع به خاطر همین فرهنگ هاست.
عبادی تصریح کرد: فرهنگ عمومی کنش ها و واکنش های همگن و همگرای جامعه نسبت به یک رویه و یک مساله است.
وی با اشاره به آثار تاریخی و گردشگری سیستان و بلوچستان اظهار داشت: این استان از هر جهت درخشندگی خاصی دارد.
مدیر کل دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی کشور تصریح کرد: مردم سیستان و بلوچستان مردمانی مهمانواز، فرهنگی، مومن، آزاده و حماسه ساز هستند.
رئیس مرکز رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز در این همایش به تشریح فضای مجازی و تاثیرات آن در زندگی روزمره پرداخت و گفت: بسیاری از کارشناسان گسترش فضای مجازی را تغییر تمدنی می دانند.
سید مرتضی موسویان اظهار داشت: فناوری های جدید را در برخی از مواقع بسیار بزرگ و عجیب و غریب برای خودمان حس و آنان را تهدید تلقی می کنیم.
وی بیان کرد: همواره در مورد فناوری های جدید یک واکنش منفی وجود داشته است.
رئیس مرکز رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: فناوری های نو را توفانی می دانیم که تمام بنیان های اساسی و جامعه را بر هم می زند.
وی بیان کرد: به فضای مجازی باید از بالا نگاه کنیم و تهدیدات و فرصت ها را با هم بررسی کرد زیرا وارد یک زیست بوم جدید می شویم.
موسویان تصریح کرد: همگرایی خاصی بین فناوری های جدید در حال رخ دادن است.
روابط عمومی اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی سیستان وبلوچستان
اشتراک در
کلیدواژه ها: حدود 12 هزار نفر عضو شورای فرهنگ عمومی کشور هستند
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید