نمایش جزییات خبر
۱۹ آذر ۱۳۹۷ ۱۴:۰۵

عملکرد شورای اقامه نماز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در سال 96 از سوی دبیر این شورا تشریح شد

دبیر شورای اقامه نماز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در گزارشی عملکرد این شورا در سال 96 را تشریح کرد.
عملکرد شورای اقامه نماز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در سال 96 از سوی دبیر این شورا تشریح شد

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، حجت الاسلام حمیدرضا ارباب سلیمانی گفت: با برگزاری  اجلاس سراسری نماز و ارسال پیام مقام معظم رهبری، رسالت ما بیشتر می شود.

وی افزود: شورای اقامه نماز در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز در همین راستا اقداماتی در سال 96 داشته است که از آن جمله می توان به برنامه ریزی و اقدام در جهت تهیه و تنظیم سند راهبردی اقامه نماز اشاره کرد.

دبیر شورای اقامه نماز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: ایجاد، تکمیل و به روزآوری سامانه جامع مدیریت عملکرد اقامه نماز دستگاه (شامل بانک اطلاعات متغیرهای سخت افزاری و نرم افزاری نماز، گزارش گیری، نظارت و ارزیابی)، تشکیل 32 جلسه شورای اقامه نماز با 460 مصوبه در سطح حوزه ستادی و استان ها، برگزاری 32 جشنواره فرهنگ و هنری با موضوع و مضمون نماز در بخش های فضای مجازی، شعر، دلنوشته، پویانمایی، عکاسی، داستان کوتاه و ... در سطح کشور و حمایت در ایجاد 34 غرفه تخصصی نماز در نمایشگاه های فرهنگی و هنری با موضوع و مضمون نماز در سطح کشور از دیگر اقدامات این شورا در سال 96 است.

وی برگزاری 54 مسابقه فرهنگی و هنری با موضوع و مضمون نماز در بخش های اذان، کتابخوانی، نقاشی، عکس، تصحیح قرائت نماز و فضای مجازی در سطح کشور، حمایت از 14 عنوان از آثار مکتوب در شورای خرید کتاب با موضوع نماز در سطح کشور، حمایت در تولید و ساخت 6 فیلم کوتاه و 4 پویانمایی و کلیپ با موضوع نماز در سطح کشور و برگزاری 31 دوره آموزشی، توجیهی در جهت ترویج فرهنگ نماز به ویژه مربیان، مدیران و کارکنان به تعداد 1214 نفر در سطح کشور را از دیگر اقدامات شورای اقامه نماز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برشمرد.

ارباب سلیمانی در ادامه گفت: از دیگر اقدامات و فعالیت های این شورا می توان به مشارکت و همکاری در اجرای برنامه های اقامه نماز در قالب تفاهم نامه با 18 دستگاه اجرایی استانی شامل (آموزش و پرورش، صدا و سیما، سازمان تبلیغات، اوقاف و امور خیریه، کانون های فرهنگی و هنری مساجد، شهرداری و استانداری ها و ... در سطح کشور و حمایت در قالب صدور مجوز برای 21 عنوان نرم افزارهایی با موضوع نماز در سطح کشور اشاره کرد.

به گفته دبیر شورای اقامه نماز وزارت فرهنگ و ارشاداسلامی، اختصاص یارانه سه برابری به 2 روزنامه و 4 نشریه در حوزه دین و معارف که موضوع نماز محور فعالیت آن ها بوده است و همچنین اختصاص بخش ویژه معرفی آثار رسانه ای در نمایشگاه مطبوعات به 4 خبرگزاری و نشریه در حوزه دین و اندیشه به منظور حمایت از نشریات و آثار رسانه ای که موضوع نماز محور فعالیت آن ها بوده است، از دیگر اقدامات این شورا در سال 96 است.

ارباب سلیمانی در پایان افزود: رییس جمهور از فعالیت های شورای اقامه نماز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در بیست و هفتمین اجلاس سراسری نماز که چهاردهم آذر سال جاری در استان سمنان برگزار شد، تقدیر کرد.

متن لوح تقدیر حسن روحانی رئیس جمهور به شرح زیر است:

«نماز زیباترین نماد بندگی و عبودیت درپیشگاه خداوند متعال و بالاترین ذکر الهی و بهترین محل برای ارتباط دائمی با خداوند تبارک و تعالی است. بدون توسل به نماز و تعقل در رمز و راز این آئین تابناک الهی و ریسمان محکم و گسست ناپذیر یاد خداوند، نمی توان از دلبستگی های جهان فانی رها شد و راهی به سوی نجات و رستگاری دو جهان گشود.

ستاد اقامه نماز کشور با الهام از رهنمودها و فرامین مقام معظم رهبری (مدظله)، بر پایه ارزیابی های به عمل آمده مبتنی بر ماموریت ها و تکالیف قانونی هر یک از دستگاه ها و برنامه های مورد توافق و عملکرد سال 1396 وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را از بین دستگاه های گروه فرهنگی و ورزشی از حیث اهتمام ویژه نسبت به تولید و به روزرسانی محتواهای نمازی در فضای مجازی از طریق ظرفیت مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی شایسته تقدیر ارزیابی نموده است، لذا اینجانب از همه مسئولان و دست اندرکاران آن دستگاه قدردانی نموده، توفیق همگان را در مسیر خدمت به اسلام عزیز از درگاه الهی مسالت می نمایم».

 

 

اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید