نمایش جزییات خبر
۱۶ آذر ۱۳۹۷ ۰۱:۳۶

صالحی در جمع اصحاب فرهنگ و هنر چابهار: چابهار دریچه توسعه ملی و نیازمند توسعه فرهنگی است

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه چابهار دریچه توسعه ملی به شمار می‌رود، گفت: چابهار نیازمند توسعه فرهنگی است، بنابراین نیازهای این منطقه باید به خوبی ارزیابی و تحلیل شود تا مشکلات جدیدی پیش نیاید، زیرا استان سیستان و بلوچستان کم‌کم به سوی شاخص‌های ملی و استانداردها قدم بر می‌دارد.
صالحی در جمع اصحاب فرهنگ و هنر چابهار: چابهار دریچه توسعه ملی و نیازمند توسعه فرهنگی است

 

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سید عباس صالحی در پایان روز اول سفر خود به استان سیستان و بلوچستان با حضور در جمع اصحاب فرهنگ و هنر شهرستان‌های چابهار، کنارک، سرباز و قصرقند با بیان این مطلب افزود: چابهار از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است به طوری كه رئیس جمهوری نیز تاکید ویژه‌ای برای توسعه این شهرستان دارند.

وی ادامه داد: چابهار ویژگی‌های فرهنگی و هنری بسیار زیادی دارد که نیازمند نگاه ویژه‌ای است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید کرد: تمام توجه‌ها به توسعه چابهار معطوف شده زیرا توسعه سیستان و بلوچستان را در پی دارد. چابهار اهمیت خاصی در زمینه‌های مختلف دارد و هنرمندان آن نیز نقش آفرینان خوبی هستند و همیشه خوش می‌درخشند.

صالحی یادآور شد: اهتمام نگاه دولتمردان به پروژه‌های توسعه‌ای منطقه چابهار سال به سال در حاکمیت و دولت تقویت می‌شود.

وی افزود: باتوجه به اینکه چابهار را دریچه توسعه ملی می‌دانیم باید نسبت‌های آن را با فرهنگ و جامعه رصد کنیم، مسیری که توسعه چابهار و مراکز و مناطق استان طی می‌کنند حرکت به سوی کم کردن فاصله‌هاست و این استان کم‌کم به سوی شاخص‌های ملی و استانداردها قدم بر می‌دارد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خاطرنشان کرد: نمایندگان مجلس، استاندار و فرمانداران استان با نگاه‌های فرهنگی و مثبت می‌توانند بسیاری از مشکلات را مرتفع کنند.

وی با اشاره به تهیه تفاهم‌نامه‌ای با منطقه آزاد چابهار افزود: باید چابهار به یکی از پایگاه‌های مدولباس و مدرسه هنر تبدیل شود و در این رابطه همکاری لازم را انجام می‌دهیم.

صالحی با بیان اینکه امید است همراه با وزارتخانه‌های دیگر بتوانیم پروژه‌های توسعه فرهنگی را همراه با توسعه اقتصادی در این منطقه پیش ببریم، گفت: حوزه فرهنگ و هنر باید یکی از مهمترین محرک های اقتصادی این استان باشد تا مسائلی چون بیمه هنرمندان، حمایت از فرهنگ‌های بلوچی، حمایت از هنرمندان و معیشت آنان و اقتصاد فرهنگ و هنر به صورت طبیعی‌تر در گردش باشد.

وی تصریح کرد: همه باید دست به دست هم بدهیم تا به مسیر قابل اطمینان‌تری برسیم. توسعه فرهنگی و اقتصادی همراهی بیشتری را می‌طلبد، باید توسعه فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی در چابهار بیش از گذشته باشد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پایان گفت: چابهار نیازمند توسعه فرهنگی است، بنابراین نیازهای این منطقه باید به خوبی ارزیابی و تحلیل شود تا مشکلات جدیدی پیش نیاید، رئیس جمهور همیشه در مورد توسعه چابهار سخن می‌گوید و مسئولان هم نگاه خوب و توسعه‌ای به این منطقه دارند.

اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید