نمایش جزییات خبر
۱۴ آذر ۱۳۹۷ ۱۴:۲۰

صالحی در حاشیه جلسه هیات دولت: فیلم‌های کیفی و ارزشمند خوب در کشور کم نیست

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره انتقادهای برخی سینماگران درباره کیفیت فیلم‌های اکران شده در سال جاری گفت: در هر صورت طبیعی است که همه فیلم‌ها نمره یکسانی نمی‌گیرند، اما در عین حال فیلم‌های کیفی و ارزشمند خوب هم در کشور کم نیست و برخی فیلم‌ها در مواردی مورد انتقاد قرار می‌گیرند، اما فیلم خوب هم زیاد داریم.
صالحی در حاشیه جلسه هیات دولت: فیلم‌های کیفی و ارزشمند خوب در کشور کم نیست

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سید عباس صالحی امروز  در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران درباره آخرین اخبار مربوط به جشنواره فیلم فجر گفت: شورای سیاستگذاری سینمایی فجر شروع به کار کرده است، همچنین شوراهای سیاستگذاری‌ جشنواره‌های دیگر فجر یعنی تئاتر و موسیقی نیز تعیین شده‌اند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: امسال به مناسبت برگزاری چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، شاهد اتفاقات خوبی در جشنواره های فرهنگی و هنری با تولید و ارائه آثار ارزشمند، با محتوای فاخر خواهیم بود.

صالحی در پاسخ به سوالی درباره مکان برگزاری جشنواره فیلم فجر اظهار داشت: در مورد مکان برگزاری جشنواره سینمایی در حال گفت‌وگوهایی با برخی از مجموعه‌ها هستیم ولی در صورت عدم توافق، در همان مکان سابق برگزار می‌شود.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر انتقادها از کیفیت فیلم‌ها خاطرنشان کرد: همه فیلم‌ها در یک درجه نیست اما جشنواره فیلم مقاومت نشان داد فیلم‌های ارزشی، انقلابی و خوب بسیاری داریم که مورد حمایت بنیاد سینمایی و بنیاد فارابی هستند و به صورت مشارکتی ساخته می‌شوند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح کرد: در هر صورت طبیعی است که همه فیلم‌ها نمره یکسانی نمی‌گیرند و در عین حال فیلم‌های کیفی و ارزشمند خوب هم در کشور کم نیستند. ممکن است برخی فیلم‌ها در مواردی مورد انتقاد قرار گیرند، اما فیلم خوب هم زیاد داریم.


امسال شرایط ایران در نمایشگاه‌های بین‌المللی کتاب بهتر بود

صالحی در مورد حضور ایران در نمایشگاه‌های بین‌المللی کتاب نیز گفت: امسال ما حداقل در 10 الی 15 نمایشگاه خارجی حضور داشته و در همه‌ی این نمایشگاه‌ها هم تلاش براین بود که شرایط متفاوت‌تر و قوی‌تر نسبت به سال گذشته داشته باشیم.

وی در رابطه با نمایشگاه کتاب فرانکفورت افزود: نمایشگاه فرانکفورت امسال در دو بخش شرایط بهتری پیدا کرد، این نمایشگاه هم از لحاظ منابع کتاب‌هایی که وجود داشت و هم از منظر فضایی که در سال‌های گذشته برای غرفه ایران رخ می‌داد شرایط بهتری پیدا کرد و از این رو قدم‌های روبرو رشدی را در این نمایشگاه شاهد بودیم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در راستا مشکلاتی که برای ایران در نمایشگاه‌های کتاب خارجی رخ می‌دهد نیز خاطرنشان کرد: نمی‌توان گفت هیچ مشکلی وجود ندارد اما حداقل امسال نسبت به سال گذشته در نمایشگاه‌های خارجی و همچنین نمایشگاه فرانکفورت مشکلات کمتری را داشتیم.

اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید