نمایش جزییات خبر
۱۱ آذر ۱۳۹۷ ۱۰:۲۷

کنسرت‌‌های موسیقی در همدان جان می‌گیرد/ گروه‌های همدانی در اولویت

معاون امور هنری و سینمایی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی همدان با بیان اینکه کنسرت‌‌های موسیقی در همدان جان می‌گیرد، گفت: گروه‌های همدانی برای دریافت مجوز کنسرت در اولویت هستند
کنسرت‌‌های موسیقی در همدان جان می‌گیرد/ گروه‌های همدانی در اولویت

هادی فیض‌منش اظهار کرد: وضعیت رسیدگی به هنر موسیقی در حال نظم‌بخشی است و امیدواریم که بتواند روند رو به رشد خود را طی کند.

وی با بیان اینکه موسیقی همدان باید بتواند به جایگاه واقعی خود برسد، افزود: هنر موسیقی این روزها با برگزاری کنسرت‌های مختلف در همدان دل به روزهای روشن بسته تا بتواند بهتر و باکیفیت‌تر پیش رود.

معاون امور هنری و سینمایی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی همدان در خصوص برقراری تعادل در برگزاری کنسرت‌های موسقی سنتی و پاپ یادآور شد: بر این اساس آیین‌نامه‌ای تدوین شده که در برابر دو مجوز پاپ یک مجوز نیز برای موسیقی سنتی صادر شود.

وی از برگزاری کنسرت بهنام بانی در روز 12 آذرماه خبر داد و گفت: چندین درخواست مجوز نیز اکنون به اداره‌کل ارشاد داده شده که در دست بررسی و کارشناسی است.

فیض‌منش با اشاره به اینکه گروه‌های همدانی برای دریافت مجوز کنسرت در اولویت هستند، خاطرنشان کرد: این اداره در راستای حمایت از هنرمندان موسیقی استان، علاوه بر در اختیار گذاشتن فضا در زمینه صدور مجوز نیز آنها را حمایت می‌کند.

وی با تأکید بر اینکه اداره‌ ارشاد به دنبال رونق آموزشگاه‌های موسیقی است، تصریح کرد: انجمن موسیقی استان فعال و رئیس انجمن نیز معرفی شده و مکانی نیز برای فعالیت‌های انجمن موسیقی در مجتمع فرهنگی آوینی برای آنها در نظر گرفته شده است.

فارس
اشتراک در
کلیدواژه ها: همدان، فرهنگ، هنر، جشنواره
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید