نمایش جزییات خبر
۹ آذر ۱۳۹۷ ۲۲:۱۶

در نمایشگاه کتاب دوحه صورت گرفت: دیدار رئیس مجلس و وزیر فرهنگ قطر از غرفه‌های ایران

احمد بن عبدالله بن زید آل محمود رییس مجلس شورا و صلاح بن غانم العلی وزیر فرهنگ و ورزش قطر بعد از افتتاح نمایشگاه بین‌المللی کتاب دوحه با استقبال رسمی محسن جوادی، معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از غرفه‌های ناشران ایرانی شرکت‌کننده در این نمایشگاه دیدن کردند.
در نمایشگاه کتاب دوحه صورت گرفت: دیدار رئیس مجلس و وزیر فرهنگ قطر از غرفه‌های ایران

 

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با خیرمقدم به رییس مجلس و وزیر فرهنگ قطر، از حضور در این نمایشگاه ابراز خرسندی کرد.

محسن جوادی به پاس حضور مقامات قطری در غرفه‌های ایران چند جلد کتاب شعر از شاعران پارسی‌زبان به رسم یادبود به آنان اهدا کرد.

رئیس مجلس شورا و وزیر فرهنگ قطر هم ضمن قدردانی از پذیرش دعوت دوحه از سوی ناشران ایرانی برای حضور در نمایشگاه امسال به حاضران در غرفه‌های ایرانی خوش‌آمد گفتند.

محسن جوادی، معاون امور فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی کشورمان که به عنوان میهمان ویژه به این نمایشگاه دعوت شده است در ادامه با حضور در غرفه‌های مختلف از نزدیک روند چاپ و انتشار کتاب‌های ناشران کشورهای اسلامی را دنبال کرد.

بسیاری از شرکت‌کنندگان در نمایشگاه کتاب دوحه که سابقه حضور در نمایشگاه‌های سالانه کتاب تهران و ارتباط با مقامات ایرانی فعال در حوزه نشر را داشتند با استقبال از معاون وزیر فرهنگ ایران، از فعالیت‌های جمهوری اسلامی در زمینه نشر کتاب به ویژه در حوزه تفکر دینی تقدیر کردند.

بیست و نهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب دوحه از ۲۹ نوامبر (۸ آذر ) به مدت ۱۰ روز در مرکز نمایشگاه‌های بین‌المللی این کشور برگزار می‌شود.

بر اساس اعلام وزارت فرهنگ و ورزش قطر که متولی برپایی این نمایشگاه است مجموعا ۴۲۷ انتشاراتی از داخل و ۳۰ کشور خارجی در نمایشگاه امسال حضور دارند.

در این نمایشگاه علاوه بر رایزنی فرهنگی ایران در دوحه، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، انتشارات احسان، دار الثقافه و الفن الایرانی و انتشاراتی کانی مهر از ایران حضور دارند.

کتاب‌هایی که شرکت‌های انتشاراتی ایرانی در این نمایشگاه عرضه کرده‌اند عمدتا شامل موضوعاتی از قبیل فرهنگ و هنر ایرانی، ادبیات، گردشگری و ایران‌شناسی است.

اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید