نمایش جزییات خبر
۷ آذر ۱۳۹۷ ۱۴:۲۹

تأکید مدیرعامل صندوق اعتباری هنر بر حمایت از راه اندازی کسب و کارهای فرهنگ و هنری در استان ها

سید حسین سیدزاده در سفر خود به ارومیه ضمن بیان مطلب فوق افزود: صندوق اعتباری هنر با اعطای تسهیلات ارزان قیمت از راه‌اندازی کسب و کارهای فرهنگی و هنری به ویژه در استان های کم برخوردار حمایت می‌کند.
تأکید مدیرعامل صندوق اعتباری هنر بر حمایت از راه اندازی کسب و کارهای فرهنگ و هنری در استان ها

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به نقل از صندوق اعتباری هنر، مدیرعامل صندوق اعتباری هنر با اشاره به حمایت صندوق اعتباری هنر از راه‌اندازی کسب‌ و کارهای فرهنگی و هنری گفت: یکی از طرح های حمایتی در دست اقدام در سالجاری مبحث حمایت از کسب‌ و کارهای فرهنگی و هنری است.  
بنابرگفته وی صندوق اعتباری هنر به هنرمندان و هنردوستانی که تمایل دارند با تبدیل کارگاه ها، خانه ها و سایر فضاهایی که قابلیت تبدیل به فضاهای نوین فرهنگی و هنری را دارند،  کسب وکارفرهنگی راه اندازی نمایند، تسهیلات ارزان اعطاء می کند
مدیرعامل صندوق اعتباری هنر با اشاره به عضویت بیش از 60 هزار هنرمند، نویسنده و روزنامه نگار در صندوق اعتباری هنر تاکید کرد: قدر هنرمندان واقعی ناشناخته است و ما هرچقدر تلاش کنیم تا رضایت اهالی شریف فرهنگ و هنر را کسب کنیم شرایط اقتصادی و اجتماعی جامعه بدنبال تحریم های ناعادلانه به سمتی می رود که این کار را دشوارتر می کند. این موضوع نباید ما را مأیوس کند زیرا ما در کنار هم می توانیم مشکلات را حل کنیم. 
سیدزاده همچنین با اشاره به سفرهای حمایتی صندوق اعتباری هنر متذکرشد: سفرهای حمایتی یکی از مهمترین سرفصل های صندوق است که با جدیت دنبال می شود. این سفرها شکلی بسیار اجتماعی و سودمند برای ما و اهالی فرهنگ و هنر دارد. طی این سفرها به استعدادها و هنرمندانی برمی خوریم که می فهمیم با برنامه ریزی بیشتر باید ظرفیت های حمایتی ما توسعه یابد. 
مدیر عامل صندوق اعتباری هنر افزود: تنها خواسته هنرمندان طی این سفرها از ما به عنوان متولیان صندوق اعتباری هنر  این است که به هنر و خاستگاه آنها  توجه کنیم . ما نیز بعنوان یک نهاد حمایتی تلاش می کنیم تا با همراهی اهالی فرهنگ و هنر  هنرمندان مستعد  را که عموماً گمنام هستند را شناسایی و از آنها حمایت کنیم.
مدیرعامل صندوق اعتباری هنر همچنین به اولویت تخصیص  تسهیلات به هنرمندانی که در مناطق محروم فعالیت می کنند، اشاره کرد و افزود: درانتهای  سال 96 تسهیلات پرداختی به اعضاء بازبینی  و در سال 97 نحوه تخصیص وام ها تغییرات کلی داشته و با برنامه ریزی های انجام شده به مراتب بیش از قبل به مطالبات اعضای صندوق در استان ها پرداخته شده است.
ایشان در خصوص  افزایش مبلغ کمک مستمری هنرمندان اظهار داشت: طرح کمک مستمری به هنرمندانی که به دلیل کهولت سن، بیماری و از کارافتادگی قادر به تامین هزینه های زندگی خود نباشند و از محل دیگری نیزمستمری دریافت نکنند تعلق می گیرد که خوشبختانه این مبلغ با دستور مساعد وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی از مهر سالجاری به میزان 70 درصد افزایش یافت. 
طی این سفر مدیرعامل صندوق اعتباری هنر با حضور در منازل شماری از هنرمندان شهرستان ارومیه از جمله حبیب الله ارسلانی، فلورانس مالخام، قاسم عیسی نژاد، یوسف اوهانس و هرمز اوهانس از نزدیک با آنها دیدار و گفتگو کرد. 

اشتراک در
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید