نمایش جزییات خبر
۷ آذر ۱۳۹۷ ۱۱:۳۹

فعالیت هر موسسه دیجیتال برای 40 نفر شغل ایجاد می کند

مسئول فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت: فعالیت هر موسسه دیجیتال برای 40 نفر و هر سایت اینترنتی برای 10 نفر شغل ایجاد می کنند.
فعالیت هر موسسه دیجیتال برای 40 نفر شغل ایجاد می کند

 به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به نقل از ایرنا، سیداسماعیل هاشمی روز سه شنبه در حاشیه پنجمین نمایشگاه رسانه های دیجیتال مشهد طی گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: پارسال در قالب حمایتهای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی از موسسات دیجیتال افزون بر پنج میلیارد ریال تسهیلات پرداخت و برای 80 نفر به صورت مستقیم شغل ایجاد شد.

وی ادامه داد: مجوزهای این نهاد در حوزه دیجیتال در قالب حامل دیجیتال، تکثیر حامل دیجیتال، نشر دیجیتال، نشر بر حامل دیجیتال، نشر بر خط، ناشر دیجیتال، بسته های نرم افزاری، بسته های نرم افزاری رسانه ای، بسته های نرم افزاری رسانه پرداز، رسانه های برخط، رسانه های برخط اقتصادی، رسانه های پیام ده، رسانه های کاربرمحور، مراکز بازی و سرگرمی دیجیتال، رسانه های دیجیتال و واحدهای فرهنگی تعریف می شوند.

مسئول فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت: تاکنون این اداره کل به 60 شرکت مجوز نشر الکترونیک، به 35 شرکت مجوز ساخت بازیهای اینترنتی و به 12 هزار سایت اینترنتی در سطح استان مجوز فعالیت داده است.

وی افزود: خراسان رضوی در سطح کشور دارای بیشترین موسسات دیجیتالی فعال، بیشترین شرکتهای استارتاپی و بهترین برنامه نویس در حوزه بازیهای اینترنتی است.

هاشمی ادامه داد: موسسات دیجیتال می توانند شغل زیادی ایجاد کنند زیرا احتیاج به مکان فیزیکی ندارند، با هزینه بسیار پایین قابل راه اندازی هستند و درآمدزایی مناسبی دارند. نمونه بارز فعالیت موسسات دیجیتالی را می توان در تاکسیهای اینترنتی، فروشگاههای اینترنتی در فضای مجازی و سایتهایی مانند دیوار و شیپور مشاهده کرد.

وی همچنین گفت: پنجمین نمایشگاه رسانه های دیجیتال خراسان رضوی از دوم آذر ماه همزمان با بیستمین نمایشگاه بین المللی کتاب در مشهد دایر شده و 40 شرکت فعال در فضایی به مساحت 600 مترمربع از این نمایشگاه محصولات خود را در حوزه های علوم انسانی، علوم اجتماعی، خبری، دینی مذهبی، بازیهای اینترنتی و تبلیغات اینترنتی به نمایش گذاشته اند.

مسئول فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی افزود: در حاشیه این نمایشگاه کلاسهای آموزشی با عنوان 'تبادل رسانه ای، فضای وب و خانواده، ارزهای اینترنتی، داده کاوی، کسب و کارآفرینی در فضای مجازی، بازاریابی در شبکه های اجتماعی، ورزش در فضای دیجیتال، دیجیتال مارکتینگ، ضریب نفوذ رسانه های جدید و نیز حقوق رسانه' در حال برگزاری است.

وی ادامه داد: در این چارچوب هر شب حداقل یک رونمایی از محصولات رسانه ها و موسسات دیجیتال خراسان رضوی در نمایشگاه انجام می شود.

هاشمی همچنین گفت: ظرفیت رسانه ها و موسسات دیجیتال در خراسان رضوی بالا است لذا زمینه برگزاری نمایشگاهی در سطح ملی یا حتی منطقه ای در این بخش وجود دارد و می توان این بخش را از طریق نمایشگاه به مردم شناساند و زمینه های اشتغالزایی بیشتر را فراهم کرد.

وی افزود: دو طیف مخاطب موسسات دیجیتال در خراسان رضوی هستند که طیف نخست جامعه دانشگاهی است اما سطح شناخت آنان از این بخش در حد آشنایی بود و کاربری ندارد. طیف دوم جوانان یا فعالان اقتصادی هستند که به فضای اینترنتی و بازیهای آن آشنایی دارند.

مسئول فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت: فقط این نهاد نمی تواند ظرفیتهای بخش دیجیتال را به مردم بشناساند لذا توفیق در این بخش نیاز به همراهی سایر دستگاههای اجرایی و اختصاص اعتبارات لازم از سوی وزارتخانه است.

اشتراک در
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید