نمایش جزییات خبر
۷ آذر ۱۳۹۷ ۱۱:۲۷

مدیر عامل بنیاد شعر و ادبیات داستانی خبر داد: ثبت ۱۱۵۳ انجمن ادبی در سامانه جامع

مدیرعامل بنیاد شعر و ادبیات داستانی از ثبت ۱۱۵۳ انجمن ثبت شده در سامانه جامع امور انجمن‌های ادبی خبر داد.
مدیر عامل بنیاد شعر و ادبیات داستانی خبر داد: ثبت ۱۱۵۳ انجمن ادبی در سامانه جامع

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به نقل از مهر، مهدی قزلی مدیر عامل بنیاد ادبیات داستانی در نشست انجمن‌های ادبی استان اصفهان که به میزبانی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان و در آخرین روز از هفته کتاب برگزار شد، با ابراز خرسندی از حضور حدود ۱۲۰ انجمن ادبی در استان اصفهان گفت: بزرگترین نمونه برای موفقیت برگزاری نخستین مجمع انجمن‌های ادبی کشور، حضور دبیران ۱۲۰ انجمن در برنامه است. رخدادی که در سال‌های اخیر نمی‌توان برای آن سابقه‌ای یافت. ایجاد هویت جمعی، متشکل شدن و ارتباط انجمن‌ها با یکدیگر، بزرگترین دستاورد مجمع انجمن‌های ادبی است.
وی با اشاره به بخش‌هایی از آئین‌نامه انجمن‌های ادبی گفت: این آئین‌نامه، حاصل تجربیات پیشکسوتان و کارشناسان انجمن‌های ادبی کشور است وبه گونه‌ای تنظیم شده که نقشه راه را به روشنی برای ثبت انجمن‌ها، فعالیت آنان، ارائه طرح و دریافت حمایت ترسیم کرده است.

قزلی در ادامه به اهمیت آئین‌نامه جامع امور انجمن‌های ادبی اشاره کرد و گفت: این آئین‌نامه اولین سند مکتوب در چهل سال اخیر درباره انجمن‌های ادبی است که توسط بالاترین مقام فرهنگی کشور یعنی وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی توشیح و ابلاغ شده است.

رئیس کارگروه اجرای آئین‌نامه امور انجمن‌های ادبی درباره میزان ثبت در سامانه و دریافت شناسه انجمن‌های ادبی گفت: از ۱۱۵۳ انجمن ثبت شده در سامانه جامع امور انجمن‌های ادبی، ۵۱۳ انجمن در کارگروه اعطای شناسه، فرایند دریافت شناسه را طی می‌کنند و ۴۰۳ انجمن شناسه خود را دریافت کرده‌اند. مابقی انجمن‌ها در حال رفع نقص در مدارک ارسالی هستند.

وی با اعلام استان اصفهان به عنوان دومین استان از حیث میزان فعالیت و تعداد انجمن‌های شناسه‌دار گفت: از ۱۱۷ انجمن فعال در استان اصفهان، ۶۹ انجمن برای دریافت شناسه به سامانه مراجعه کرده‌اند که ۲۵ انجمن در همین نشست، شناسه‌های خود را دریافت خواهند کرد که این نشانه‌ای از بالندگی انجمن‌های ادبی استان است.

قزلی افزود: سامانه جامع امور انجمن‌های ادبی به گونه‌ای طراحی شده که به دور از هر گونه بوروکراسی اداری، دبیر هر انجمن می‌تواند ظرف کمتر از ۳۰ دقیقه مراحل ثبت انجمن و ارسال مدارک را به صورت الکترونیکی به انجام برساند. پس از ثبت انجمن، در صورت تکمیل مدارک، در کمتر از ۱۰ روز شناسه ملی انجمن ادبی صادر خواهد شد.

مدیرعامل بنیاد شعر و ادبیات داستانی در پایان ابراز امیدواری کرد؛ در آینده‌ای نزدیک، با گشایش خانه انجمن‌های ادبی، کلیه امور انجمن‌های ادبی به این خانه واگذار شود.

اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید