• اخبار

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: زیرساخت های لازم برای توسعه روابط فرهنگی با روسیه فراهم است

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: زیرساخت های لازم برای توسعه روابط فرهنگی با روسیه فراهم است
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی که برای شرکت در همایش بین المللی فرهنگی سن پترزبورگ امروز پنجشنبه وارد مسکو پایتخت روسیه شد، پیش از حرکت به سمت پایتخت فرهنگی روس ها در فرودگاه شرمتیووا به خبرنگار ایرنا گفت: خوشبختانه زیرساخت های لازم برای توسعه مبادلات فرهنگی میان تهران و مسکو فراهم شده است و ایران و روسیه می توانند در زمینه های متعدد روابط فرهنگی خود را گسترش دهند.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سیدعباس صالحی افزود: کمیته فرهنگی که به عنوان زیر مجموعه ای از کمیسیون همکاری های ایران و روسیه شکل گرفته است فرصت جدیدی را برای توسعه روابط فرهنگی دو کشور بوجود آورده است

وی ابراز امیدواری کرد که این سفر و گفت وگوهایی که در پی آن با مقام ها و چهره های فرهنگی روسیه خواهد داشت به تحقق رویدادهای تازه در حوزه فرهنگی دو کشور منجر شود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به برنامه های کاری خود در این سفر، اعلام کرد: ایران و روسیه روابط قدیمی و کهنی دارند و در دهه های اخیر نیز همواره روابط جدیدی میان دو طرف تعریف شده است و براساس آن، موافقتنامه ها و تبادلات فرهنگی خوبی میان دو کشور به امضا رسیده است.

صالحی یادآور شد: شرکت در همایش بین المللی فرهنگی سن پترزبورگ فرصت مناسبی است تا از نزدیک با وزیر فرهنگ روسیه، سایر مقامات و صاحبنظران فرهنگی این کشور و سایر کشورها دیدار و گفت وگو کنیم.

وی با بیان اینکه دیدارهایی با صاحبنظران و متفکران جریان ایرانشناسی در روسیه که سابقه ای کهن در شهر سن پترزبورگ دارند، خواهد داشت، اظهار داشت: تبادل نظر و گفت وگو میان دو طرف می تواند منجر به گسترش بیش از پیش روابط شود.

گفتنی است، هفتمین همایش بین المللی فرهنگی سن پترزبورگ تا ساعاتی دیگر به مدت سه روز و با حضور وزرای فرهنگ بسیاری از کشورهای جهان، مقام های ارشد سیاسی، نمایندگان سازمان های بین المللی در حوزه فرهنگ و فعالان و اساتید سرشناس از سرتاسر جهان در پایتخت فرهنگی روسیه آغاز می شود

 این همایش دارای 15 بخش مختلف از جمله آموزش، توریسم، سینما، هنر و موزه شناسی است.

 

۲۴ آبان ۱۳۹۷ ۱۴:۲۴
  • اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500