• اخبار

تربیت حافظ قرآنی، راه رسیدن به حیات طیبه است

تربیت حافظ قرآنی، راه رسیدن به حیات طیبه است
دبیر جشنواره «قرآن محور یه کیه تی» در استان کردستان با اشاره به اهمیت فعالیت های قرانی در جامعه اسلامی گفت: تربیت حافظ قرآنی، راه رسیدن به حیات طیبه است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان، کامل گلباغی، در جلسه هماهنگی برگزاری جشنواره «قرآن محور یه کیه تی» که با حضور مربیان قرآنی استان در مجتمع فجر سنندج برگزار شد، اظهار کرد: تربیت 10 میلیون حافظ قرآن بر اساس توصیه مقام معظم رهبری (مدظله العالی) تا سال 1404 بایستی مورد توجه همه دستگاه‌ها و نهادها فرهنگی باشد.

وی تربیت حافظ قرآنی را راه رسیدن به حیات طیبه دانست و افزود: برای رسیدن به این مهم بایستی تلاش دست اندرکاران قرآنی بیش از پیش مضاعف شود.

مسئول واحد قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان نیز در ادامه جلسه گفت: جشنواره «قرآن محور یه کیه تی» به همت موسسه قرآنی یاران شهید نواب صفوی، شورای توسعه فرهنگ قرآنی استان و مشارکت دستگاه‌های عضو این شورا همزمان با آبان جاری در سنندج برگزار می‌شود.
کامل گلباغی، با بیان اینکه این جشنواره در راستای ترویج و توسعه فرهنگ تدبر در آیات وحدت آفرین قرآن کریم و به منظور گرامیداشت یادوخاطره شهید والامقام نواب صفوی برگزار می شود، عنوان کرد: این مسابقات شامل حفظ شفاهی قرآن در رشته‌های حفظ در سه مقطع یک جزء، 10 جزء و جزء کل قرآن ویژه برادران، حفظ کتبی سوره‌های مبارکه یاسین و واقعه ویژه آقایان و بانوان بدون محدودیت سنی است.
وی قرائت ترتیل ویژه و برادران و خواهران و مسابقه ابتهال خوانی فردی ویژه برادران را از دیگر بخش‌های مسابقه‌ای این جشنواره قرآنی برشمرد و افزود: برگزاری محافل قرآنی در شهرستان‌های تابعه در بخش جنبی این جشنواره پیش بینی شده است که از 19 آبان جاری در استان آغاز و تا 22 همین ماه ادامه دارد.

گلباغی یادآور شد: آیین پایانی جشنواره «قرآن محور یه کیه تی» روز سه شنبه 22 آبان با معرفی و تجلیل از نفرات برتر و پیشکسوتان قرآنی و با اجرای برنامه‌های مختلف در تالار فروردین مجتمع فرهنگی هنری فجر سنندج برگزار می‌شود.

در ادامه این جلسه نشست فصلی خواهران کانون های فرهنگی هنری مساجد استان پیرامون آسیب شناسی مسائل و مشکلات اجتماعی برگزار و بحث و تبادل نظر شد.

روابط عمومی و اطلاع رسانی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان
۱۵ آبان ۱۳۹۷ ۱۲:۱۶
  • اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500