• اخبار

فعالیت ۱۵۲ کتابخانه عمومی در کانون‌های مساجد ایلام/ کتابخانه مرکزی کانون‌های مساجد ایلام افتتاح می‌شود

فعالیت ۱۵۲ کتابخانه عمومی در کانون‌های مساجد ایلام/ کتابخانه مرکزی کانون‌های مساجد ایلام افتتاح می‌شود
مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان ایلام،گفت: در حال حاضر ۱۵۲ کتابخانه عمومی در سطح کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد روستایی و شهری استان ایلام فعالیت داشته و پذیرای جوانان و نوجوانان هستند.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام،حجت‌الاسلام علی چراغی پور،در نشست ستاد گرامیداشت هفته کتاب و کتاب‌خوانی این استان، اظهار کرد: در حال حاضر 295 کانون فرهنگی و هنری در مناطق روستایی و شهری استان ایلام فعالیت دارند.

 وی، بابیان اینکه در هرکدام از کانون‌های مساجد این استان کتابخانه باز در فضای مسجد وجود دارد، ابراز کرد: در حال حاضر 109 کانون فرهنگی و هنری در مناطق شهری و 186 کانون فرهنگی و هنری در مناطق روستایی استان فعالیت دارند.

 چراغی پور، با اشاره به اینکه همچنین 152 کتابخانه عمومی با بیش از 5 هزار جلد کتاب در مناطق روستایی و شهری استان فعالیت دارند، ابراز کرد: در این کتابخانه‌ها علاوه بر ارائه کتاب‌های مرجع و به‌روز، فعالیت‌های فرهنگی در راستای توسعه و ترویج فرهنگ مطالعه برگزار می‌شود.

 مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان ایلام،یادآور شد: برگزاری آیین غبارروبی مزار شهدا با حضور اعضای کتابخانه‌های عمومی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد، تشکیل هفته کتاب و کتاب‌خوانی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان ایلام، برگزاری نشست تخصصی کتاب با موضوع امربه‌معروف و نهی از منکر از برنامه‌های این نهاد در هفته کتاب و کتاب‌خوانی است.

 وی گفت: توزیع کتاب در کانون‌های مساجد روستایی و شهری طی مراسم ویژه، اهدای کتاب به مناطق آسیب‌پذیر و حاشیه‌ای شهر ایلام، تجلیل از کتابداران، افتتاح کتابخانه مرکزی کانون‌های مساجد در مسجد ثارالله واقع درمیدان گل‌ها با 15 هزار جلد کتاب با حضور مسئولان از دیگر برنامه‌های این هفته در سطح کانون‌های مساجد است.

 چراغی پور، در پایان خاطرنشان کرد: تمامی اعضای کانون‌های مساجد در هفته کتاب و کتاب‌خوانی در میعادگاه‌های نماز جمعه سطح استان به‌ویژه در ایلام حضور خواهند داشت.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام
۱۵ آبان ۱۳۹۷ ۱۱:۵۰
  • اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500