• اخبار

مهمترین وظیفه شورای فرهنگ عمومی سیاست گذاری و مساله محوری است

مهمترین وظیفه شورای فرهنگ عمومی سیاست گذاری و مساله محوری است
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان، شورای فرهنگ عمومی را نهادی تاثیر گذار برای ارتقای فرهنگ عمومی دانست و گفت: حوزه فرهنگ حوزه ای پرچالش است و مهمترین وظیفه شورای فرهنگ عمومی سیاست گذاری در این عرصه است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان، حجت الاسلام والمسلمین علی اصغر فضیلت به مناسبت 14 آبان روز فرهنگ عمومی به تبیین جایگاه خطیر شورای فرهنگ عمومی پرداخت و گفت: شورای فرهنگ عمومی شورایی ذیل شورای انقلاب فرهنگی است و به عنوان اتاق فکر گفتمان فرهنگی باید در شورای فرهنگ عمومی مطرح و تصمیم گیری شود.

وی متذکر شد: شورای فرهنگ عمومی باید  مساله محور باشد نه ساختار محور و از مناسبت محوری فاصله بگیرد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان بر ضرورت مساله محوری در شورای فرهنگ عمومی تاکید کرد و گفت: و با اشاره به رسالت، وظایف و کارکردهای شورای فرهنگ عمومی خاطرنشان کرد: مهمترین وظیفه شورای فرهنگ عمومی شناخت وضعیت موجود، اصلاح و ارتقای فرهنگ عمومی است.

وی پیگیری مصوبات شورای فرهنگ عمومی را از دیگر وظایف دانست و با تاکید بر لزوم خارج شدن از مناسبت محوری در این شورا ادامه داد: برای رسیدن به اهداف شورای فرهنگ عمومی هم افزایی و مشارکت سایر دستگاههای فرهنگی در ارتقای فرهنگ عمو.می ضروری است.

فضیلت، ارتقای نشاط اجتماعی را موجب کاهش آسیب های اجتماعی در جامعه دانست و  تاکید کرد: شورای فرهنگ عمومی باید به دنبال مساله محوری و تلاش برای ارتقای نشاط اجتماعی در جامعه همراه با اصلاح فرهنگ عمومی باشد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان خاطرنشان ساخت: ارکان شورای فرهنگ عمومی نیز باید دغدغه مساله محوری و رفع مشکلات فرهنگی داشته باشند و در این زمینه جلب مشارکت و همکاری سایر دستگاهها برای تحقق مصوبات این شورا لازم است.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان
۱۵ آبان ۱۳۹۷ ۱۱:۱۸
  • اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500