نمایش جزییات خبر
۶ آبان ۱۳۹۷ ۱۱:۰۷

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر همدان: گذر «فرهنگ و هنر» در همدان ایجاد می‌شود

رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر همدان از انعقاد تفاهم‌نامه همکاری شورا و شهرداری با فرهنگ و ارشاد اسلامی همدان پیرامون ایجاد گذر «فرهنگ و هنر» در این شهر خبر داد
رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر همدان: گذر «فرهنگ و هنر» در همدان ایجاد می‌شود

رضوان سلماسی در کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر همدان اظهار کرد: در این طرح از فضاهای موجود شهری برای اجرای برنامه های فرهنگی و هنری استفاده می شود.

سلماسی افزود: در این خصوص باید  مدیریت شهری با اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان جلسه مشترکی را برای مشخص کردن مکان های پیشنهادی ایجاد گذر «فرهنگ و هنر» برگزار کرده و نرم افزار اجرای طرح هم تعریف شود.

وی با اشاره به اهمیت ایجاد پاویون های (پاتوق های) فرهنگی، اظهار کرد: این پاتوق ها باید بر اساس اصول شهرسازی و متناسب با فرهنگ شهر ایجاد شود و دارای کارکرد فرهنگی و هنری آن بسیار قوی باشد.

رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر همدان ادامه داد: گذر فرهنگ و هنر قابلیت تحقق اهداف فرهنگی را دارد و باید فضای مناسبی برای آن به منظور حضور بیشتر شهروندان فراهم شود.

سلماسی گفت: توجه به حوزه فرهنگ و بهره‌مندی هنرمندان و مردم از فضاهای فرهنگی نه تنها در نوع نگاه، روش و تغییر رفتار و فرهنگ شهروندان مؤثر است؛ بلکه در رونق اقتصادی هم بسیار تاثیرگذار است؛ زیرا با کمک به فعالیت های هنرمندان به ایجاد فضای کسب وکار در این حوزه و اشتغالزایی هم کمک کرده‌ایم.

وی همچنین با تأکید بر به‌کارگیری نیروهای متخصص در حوزه فرهنگی، یادآور شد: توجه به این موضوع موجب می شود کارها واقدامات فرهنگی و هنری به درستی تدوین و اجرایی شود؛ همچنین این اقدامات بر اساس نیاز و خواسته اقشار مختلف مردم بوده است و به همین دلیل باید اثربخشی بیشتری را در جامعه داشته باشد.

معاون امور فرهنگی و رسانه‌ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان هم در این جلسه با اعلام اینكه گذر «فرهنگ و هنر» در همدان ایجاد می‌شود، گفت: طبق هماهنگی های صورت گرفته و تعامل با شورا و شهرداری، انعقاد تفاهم نامه بین اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و شهرداری همدان در خصوص ایجاد گذرهای فرهنگ و هنر و بازارچه های هنری منعقد می شود.

مجید فروتن اضافه کرد: در گذر فرهنگی برنامه‌های مختلف فرهنگی و هنری مانند اجرای موسیقی، برپایی فروشگاه محصولات فرهنگی و هنری و اجرای نمایش انجام می‌شود.

فروتن اضافه کرد: هدف از ایجاد گذر «فرهنگ و هنر» این است که اگر پروژه ای در فضاهای مدیریت شهری اجرا می شود، پیوست‌نگاری فرهنگی داشته باشد تا بتوانیم از فضای ایجاد شده برنامه های فرهنگی هم اجرا کنیم.

گفتنی است؛ در این جلسه مقرر شد شهرداری همدان در جلسه مشترکی با اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مکان پیشنهادی ایجاد گذر «فرهنگ و هنر» را برای انتخاب فضا و نیز تعریف نرم افزار فرهنگی آن، معرفی کند.

 

مهر
اشتراک در
کلیدواژه ها: همدان، فرهنگ، هنر، ارشاد
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید