نمایش جزییات خبر
۲ آبان ۱۳۹۷ ۰۹:۲۲

آئین اختتامیه طرح اوقات فراغت کانون های فرهنگی هنری مساجد شهرستان شاهرود

با حضورمسئول امور دبیرخانه کانونهای مسجداستان وسرپرست اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شاهرود، آئین اختتامیه طرح اوقات فراغت کانون های فرهنگی هنری مساجد شهرستان شاهرودبرگزار شد.
آئین اختتامیه طرح اوقات فراغت کانون های فرهنگی هنری مساجد شهرستان شاهرود

 به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان مجتبی میرزایی نسب در آئین اختتامیه طرح اوقات فراغت کانون های فرهنگی هنری مساجد شهرستان شاهرود، با اشاره به اینکه در ماموریت جدید کانون‌های فرهنگی هنری مساجد نوع مخاطب مشخص شده است و آن هم مخاطبی خاص یعنی کودک، نوجوان و خانواده است گفت: برای رسیدن به این هدف نیازمند اطلاعات دقیق به تناسب وضعیت روحی و روانی نوع مخاطب ارائه دادن به آنها هستیم.

 وی با بیان اینکه هنر جایگاه بسیار والایی در دین دارد و ابزاری قوی برای فهم هرچه بهترآموزه های دینی و جذب مخاطبان خاص است اضافه کرد: در ستاد عالی کانون مساجد عزم جدی در استفاده از هنر در راستای ماموریت خود داریم .

 جذب جوانان ونوجوانان با استفاده از هنر

میرزایی نسب با تاکید بر اینکه بایدبا ابزارهنرهم جوانان و هم نوجوانان را جذب مسجد کنیم ادامه داد:کانون های فرهنگی هنری مساجد با توجه به فعالیت‌های خوب فرهنگی و هنری که در سطح مساجد ودر کنار دیگر ارکان مسجد انجام می‌دهند می‌تواند در جذب جوانان به مساجد موفق عمل کنند.

 وی یکی از فعالیت های اصلی و اساسی معاونت فرهنگی هنری ستادعالی کانون های مساجد کشور در حوزه فعالیت های مساجد را بحث مهم اوقات فراغت  عنوان کردوگفت: شناسایی ظرفیت های کانون ها و ارتقا سطح توانمندی آن ها، ایجاد هم‌افزایی و دوری از موازی کاری و فراهم کردن زمینه جذب بیشتر جوانان و نوجوانان به مساجد از مهم ترین اهداف طرح غنی سازی اوقات فراغت کانون های فرهنگی هنری مساجد است.

 میرزایی نسب با اشاره به برگزاری مراسم پایانی «طرح ملی اوقات فراغت» کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد با معرفی برگزیدگان در تهران اظهارداشت: کانون فرهنگی هنری رسول اکرم (صلی الله علیه و اله) به مدیریت خلیل شعبانی از شهرستان شاهرود استان سمنان در همایش ملی «اوقات فراغت بچه‌های مسجد» به عنوان کانون برتر در موضوع «قرآنی» معرفی شد.

   اجرای طرح غنی سازی اوقات فراغت در ٢١٤ کانون فرهنگی هنری مساجد استان سمنان

مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان سمنان نیز در این مراسم با اشاره به اینکه طرح غنی سازی اوقات فراغت در ٢١٤ کانون فرهنگی هنری مساجد این استان اجرا شده است افزود: جوانان و نوجوانان تحت پوشش این طرح در ٩ عنوان برنامه فرهنگی، هنری، ورزشی، قرآنی، علمی و آموزشی و ... آموزش های لازم را فرا گرفتند.

 حجت الاسلام محمدرضا حدادیان گفت: در این طرح ٤١٤ کلاس ، بیش از ٥٠ اردوی برون استانی و ١٠٠ اردوی درون استانی تشکیل شده است.

 وی افزود: برخی از کانون های فرهنگی هنری این استان با فعالیت گسترده در ردیف کانون های برتر کشوری قرار گرفتند.

 حدادیان تصریح کرد: در قالب طرح غنی سازی اوقات فراغت کانون های فرهنگی هنری مساجد در تابستان امسال بیش از ١٥ هزار نفر شامل هفت هزار و ٣٧٦ نفر پسر و هشت هزار و ٣٧٩ نفر دختر از برنامه های این طرح بهره مند شدند.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید